kent otel
07 Mart 2017 Salı 15:42
AK Parti Milletvekillerinden SOBE ve Selçuklu Kongre Merkezine ziyaret

AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Ziya Altunyaldız ve Hüsnüye Erdoğan, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ve Selçuklu Kongre Merkezini ziyaret etti.

Selçuklu Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi(SOBE) ve Selçuklu Kongre Merkezi kendilerine has mimarileri ile kültür turizmi ve sağlık alanındaki önemli bir eksiği kapatacak. 2017 yılı içinde açılması planlanan tesisleri, AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Ziya Altunyaldız ve Hüsnüye Erdoğan ziyaret etti. Heyete ziyaretleri sırasında AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Ak, Ak Parti il ve ilçe teşkilatı üyeleri eşlik etti.

SOBE ve Selçuklu Kongre Merkezin hakkında heyete bilgi veren Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, Konya’nın ve Türkiye’nin en güzel tesislerinden biri olacak. Zaten fiziki olarak Türkiye’de örneği olmayan bir binaya sahibiz. İnşallah en kısa sürede öğrenciler seçilerek çocuklarımızın burada hayata tutunmalarını ve ailelerin bundan sonraki yaşamlarını kolaylaştırmak için önemli bir adım atmış olacağız. Yine yapımı tamamlanmak üzere olan Selçuklu Kongre Merkezi, Konya’yı Anadolu’nun kültür merkezi haline getirecek, hem mimari hem de ekonomik açıdan Konya’ya katkı sağlayacak ciddi bir eser. Anadolu’nun kalbinde, kadim Selçuklu başkentine önemli bir eser kazandırıyoruz” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın gerçekleştirdiği projelerle Selçuklu’nun katma değerinin arttığını ifade eden AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Ziya Altunyaldız ve Hüsnüye Erdoğan, tesislerin en kısa sürede tamamlanarak, Selçuklu’ya yakışır bir şekilde hizmet vermesini temenni ettiler ve çalışmalarından dolayı Başkan Altay’a teşekkür ederek başarı diledi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol