Başkan Toru: "Türkiye'de tarih yeniden yazılıyor"

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür ve beraberindeki heyet Konya Ekonomi Kulübü’nü ziyaret etti.Konya Ekonomi Kulübü’ndeki (KEK) toplantıya konuşan...

Başkan Toru: "Türkiye'de tarih yeniden yazılıyor"
21 Mart 2017 - 14:22

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür ve beraberindeki heyet Konya Ekonomi Kulübü’nü ziyaret etti.

Konya Ekonomi Kulübü’ndeki (KEK) toplantıya konuşan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, bu coğrafyada her zaman farklı oyunlarla karşı karşıya kaldığımıza dikkat çekerek, “Aslında bulunduğumuz coğrafyada tarih boyu bizi pek rahat bırakmadılar, bugün de bırakmıyorlar ve yarın da bırakmayacaklar. Ama asıl mesele birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruyabilmektir. Bu vatanı koruma adına milletimiz, her şeyini feda ederek Çanakkale’de bir kahramanlık destanı yazdı. Yedi düvele karşı bunu başarmıştık. Malazgirt Savaşı’ndan beri hep şehit veriyoruz bu toprakları koruma, yaşatma ve vatan yapma adına. Yeniden medeniyeti inşa etme vizyonunu ortaya koyduğumuz sürece bu oyunları hep oynayacaklar. 16 Nisan, bu anlamda önemli bir dönüm noktası. İnşallah buradan başarıyla çıkar ve yeni dönüm noktalarına doğru ilerleriz” dedi.

“Bizim için biçilmiş kaftan”

Kritik bir dönemecin eşiğinde olduğumuzu vurgulayan AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür ise, “Bize tam manasıyla uyan ve bizim için biçilmiş kaftan olan ecdadımızın yönetim sistemini, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni oylayacağız. Ama bu oylama sadece yönetim biçimi için değil; geleceğimiz için, çocuklarımız ve torunlarımız bir daha darbeler yaşamasın diye biz bu sisteme mecburuz. Bu nedenle her birimizin birer tebliğ vazifesi üstlenerek Anayasa değişiklik teklifi maddelerini çevremize anlatmalıyız” ifadelerini kullandı.

“Tarih yeniden yazılıyor”

Büyük ve lider Türkiye’nin yeniden doğuşuna şahitlik ettiğimizi vurgulayan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Aslında Türkiye’de şu anda tarih yeniden yazılıyor. Onun için hepimiz tarih yazıcı rolümüzü alacağız inşallah. Kolay süreçlerden geçmiyoruz.100 yıl önce çizilen haritalar miadını doldurdu. Yeniden coğrafyamızda şekillenme var. Dünya genelinde sistemler çökmeye başladı. Bunların hepsini birlikte değerlendirdiğimizde ülkemizin jeopolitik konumuyla beraber büyük bir önem kazanıyor. 1961 Anayasası ile ülkemizde devreye giren vesayet sistemi, 1982 Anayasası ile kurumsallaşarak bürokratik oligarşiye dönüştü. O zamandan beri vesayet odakları iki yakamızın bir araya gelmesine müsaade etmedi. Vesayetin devre dışı kalacağı, milli iradenin tam hakim olacağı bir yapı için sistem değişikliği zorunlu hale geldi” şeklinde konuştu.

Konya Ekonomi Kulübü Başkanı Osman Bağcı da, referandumun ülkemiz açısından ne kadar büyük önem arz ettiğinin farkında olduklarını söyledi.

Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) çalışmaları kapsamında AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ve AK Parti Meram İlçe Başkanı Aldülkadir Özöğür ve beraberindeki heyet, ayrıca Meram’da Larende, Dr. Ahmet ve Çeçenistan Caddesi esnafını ziyaret etti. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve beraberindeki heyet ise, Hocafakıh ve Yaka Caddesi esnafı ile Alavardı Hanımlar Lokali’ni ziyaret etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum