Reklam
Reklam

Köyde Öğrenim Gören Öğrencilere Konya Gezisi

Bayır ve Bucakkışla ilkokul ve ortaokullarında öğrenim gören 16 köyden öğrenciler Konyagezisine katıldılar.

Köyde Öğrenim Gören Öğrencilere Konya Gezisi
18 Haziran 2021 - 16:04
Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen geziye Bayır, Ada, Kalaba, Akçaalan, Bucakkışla, Yukarı Akın, Aşağı Akın, Özdemir, Çukur, Bostanözü, İhsaniye, Taşdibi, Kurucabel, Topalhacı Çiftliği, Bayat ve Bağlıbük köylerinde ikamet eden ilkokul ve ortaokul öğrencileri katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ın İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinden Konya’ya uğurladığı öğrenciler, okul yöneticileri ve öğretmenlerinin eşliğinde Konya Bilim Merkezini, Kelebekler Vadisi ve 80 Binde Devr-i Alem Parklarını gezdiler.
Akademik gelişimin yanında kültürel zenginliği yerinde görerek öğrenmek için bu tür gezi ve ziyaretlerin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan “Öğrencilerimizin birçoğu daha önce böyle bir geziye katılmamışlardı. Bu sebeple farkındalıklarını artırmak ve ülkemizin zenginliklerini görerek öğrencilerimizin aidiyetlerini artırmaya dönük böyle bir gezi planlandı. Merak duygusunu artırarak öğrencilerin ufkunu açacak küçük dokunuşların çok büyük geri dönüşleri olacağına inanıyoruz. Bu gezinin düzenlenmesinde bizlere destek veren BİFA Yönetim Kurulu’na,Konya Büyükşehir ve Selçuklu Belediyelerine ile emeği geçen yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederim.” dedi.
Gün boyu öğrencilerin keyifli vakit geçirdikleri gezi, öğrencilerin evlerine ulaşmalarıyla son buldu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum