KEÇE, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN ELİNDE TEKRAR HAYAT BULUYOR

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlıHatuniye Kız Yurdundaaçılan keçe kursu öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.

KEÇE, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN ELİNDE TEKRAR HAYAT BULUYOR
26 Şubat 2019 - 20:11

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okuluişbirliği ile Hatuniye Kız Yurdunda düzenlediği keçe kursu, üniversite öğrencilerinden yoğun ilgi görüyor. Eğitmen Seda Kurşun eşliğinde devam eden kurslarda toplam 20 kursiyer unutulamaya yüz tutmuş meslekler arasında yer alan keçe işlemeciliğinin inceliklerini öğreniyor. Kursun tamamlanmasıyla birlikte kursiyerler açacakları sergi ile kurs boyunca yaptıkları ürünleri sergileyecekler.
Kursların oldukça verimli geçtiğini belirten eğitmenKurşun, “Kursiyerlerimiz, haftada iki gün keçe eğitimi alıyor. Öğrencilerimizin kurslarımıza ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor.Dönem sonunda ise kursiyerlerimiz eserlerini sergileyecekler” dedi.
Kursiyerlerden Birten Koçak’ta,” Yurdumuz bünyesinde açılan kurslar boş zamanlarımızı değerlendirmemizi ve derslerin üzerimizde bıraktığı stresten uzaklaşmamızı sağlıyor. Ayrıca kurs içerisinde yaptığımız ürünlerin birçoğunu günlük hayatımızda kullanabilmemiz keçe kursunu daha verimli hale getiriyor” diye konuştu.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yurtlarda kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin devam ettiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Yurtlarımızda barınan öğrencilerimize en iyi hizmeti verebilmek ve onların tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışmalarımız devam ediyor. Bizler yurtlarımızı sadece öğrencilerimizin barınacakları yerler olarak görmüyoruz. Öğrencilerimize yurtlarımızda kaldıkları süre içerisinde kültürel, sanatsal ve sportif olarak düzenlediğimiz birçok faaliyet ile her alanda destek vermeye çalışıyoruz. Tüm yurt öğrencilerimize kapılarımız sonuna kadar açıktır. Her türlü sorun ve ihtiyaçlarında bizlere rahatlıkla ulaşabilirler, sorunlarını paylaşabilirler.”
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum