Simavlı hanımların karma resim sergisi

Kütahya’nın Simav ilçesinde, çoğunluğu kadın kursiyerlerden oluşan resim kursunun sonunda, açılan geleneksel karma resim sergisi büyük ilgi gördü. Kadınlara özel hazırlanan programın ardından, protokolün katılımı ile sergi Simav halkının...

Simavlı hanımların karma resim sergisi
13 Mart 2017 - 11:07

Kütahya’nın Simav ilçesinde, çoğunluğu kadın kursiyerlerden oluşan resim kursunun sonunda, açılan geleneksel karma resim sergisi büyük ilgi gördü. Kadınlara özel hazırlanan programın ardından, protokolün katılımı ile sergi Simav halkının beğenisine sunuldu. Açılış sonrasında protokol ve sanat severler hep birlikte eserleri inceledi. Kara kalem, pastel, sulu boya ve yağlı boya resimleri ile üç boyutlu çalışmalardan oluşan toplam 75 adet birbirinden güzel eser, katılımcıları farklı dünyalara götürürken, 15 Temmuz ile ilgili resimlerden oluşan köşe izleyenleri duygulandırdı.

Simav Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halil Aktay, Resim kurslarına özellikle ev hanımlarının katıldıklarını ifade etti. Aktay, “ Halk Eğitim merkezinde ve okullarda, bir çok alanda kurslarımız devam ediyor. El becerilerini geliştirmenin yanı sıra zamanını değerlendirmek isteyen herkese kapımız açık” dedi.

25 yıllık resim öğretmeni Hatice Karahan, resim tekniklerini alan kursiyerlerinin harika eserler ortaya koyduklarını belirtti. Karahan “ Diğer tasarım biçimlerinde olduğu gibi, görsel tasarım da duyguların ifade edilebildiği bir sanattır. Resim kursiyerlerimizin, kendi duygu ve düşüncelerini tuval üzerinde anlatmalarını sağlıyorum, bunun sonucunda da çok güzel eserler ortaya çıkıyor” şeklinde konuştu.(MEİ-EFE)

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum