Turizm öğrencileri Avrupa yolunda

Kütahya Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 2016 yılında Ulusal Ajans’a sunulan ve hibe kullanmaya hak kazanan “Turizm Alanında Öğrenci Becerilerin Geliştirilmesi” başlıklı Erasmus+ projesi ile ilgili hazırlık faaliyetlerinin...

Turizm öğrencileri Avrupa yolunda
20 Mart 2017 - 13:06

Kütahya Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 2016 yılında Ulusal Ajans’a sunulan ve hibe kullanmaya hak kazanan “Turizm Alanında Öğrenci Becerilerin Geliştirilmesi” başlıklı Erasmus+ projesi ile ilgili hazırlık faaliyetlerinin devam ettiği bildirildi.

Proje kapsamında Avusturya ve Almanya’da turizm alanında faaliyet gösteren restoran ve otellerde staj yapacak 20 öğrencinin Almanca dil kursunun yanı sıra ev sahibi ülkelerin sosyal, kültürel ve günlük yaşam şekilleri konusunda da hazırlıklarını sürdürdüğünü belirten yetkililer,”Proje çerçevesinde 10 öğrenci, 2 öğretmen refakatinde Nisan ayında üç hafta süreyle Almanya’da mesleki eğitim stajı yaparak bilgi, beceri ve yabancı dil konularında yetkinliklerini artıracaklar. Mayıs ayı içerisinde de 10 öğrenci, 2 öğretmen refakatinde Avusturya’da mesleki eğitim stajı yaparak mesleki ve yabancı dil konularında kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar. Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında yürütülen bu proje Avrupa birliği tarafından sağlanan hibe ile finanse edilmektedir” dediler.

Proje kapsamında Avrupa’da staj faaliyetine katılacak öğrencilerin velileriyle toplantı yapılarak, öğrencilerin proje kapsamında katılacakları faaliyetler, görev ve sorumlulukları anlatıldı. Öğrenci velileri çocuklarının Avrupa’da katılacakları staj programının büyük bir avantaj sağlayacağını belirterek emeği geçen idareci ve öğretmenlere teşekkür ettiler.(EFE)

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum