Reklam
Reklam

KYK yurt başvuruları başladı mı? KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? KYK yurt başvuruları ne zaman başlıyor?

KYK burs başvurularının başlaması ve başvuru tarihinin uzatılmasıyla beraber öğrenciler ve velileri tarafından KYK yurt başvuruları başladı mı sorusu da sorulmaya başlandı. Şimdi, yetkililer tarafından yapılacak açıklamalar bekleniyor. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman başlıyor? KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…

KYK yurt başvuruları başladı mı? KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? KYK yurt başvuruları ne zaman başlıyor?
09 Kasım 2020 - 16:59

KYK yurt başvurusu başladı mı sorusu gündemin en çok yanıt aranan sorularından bir tanesi oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girerek ilk kez bir yükseköğretim programını kazanmış olan öğrencilerle ara sınıf öğrencilerinin burs ve öğrenim kredisi başvurularının uzatıldığı haberi sonrasında KYK yurt başvuruları ne zaman başlıyor sorusu da gündeme geldi. Şehir dışında öğrenim görecek öğrenciler KYK yurt başvuru süreci sonunda hak kazanmaları halinde barınma ihtiyaçlarını devlet yurtlarında karşılayabiliyor. Şimdi, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak konusunda yetkililerin yapacağı resmi açıklamalar bekleniyor.

KYK YURT BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

KYK burs ve kredi başvurularıyla ilgili olarak gelen açıklamaların ve yapılan duyuruların ardından KYK yurt başvurusu tarihleriyle ilgili açıklamalar da merak ediliyor. Ancak yetkililerden henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Burs ve kredi başvuruları ise 8 Kasım 2020 tarihinde sona erecek.

 

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN 2020?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ve her sene ağustosta gerçekleşen başvurular koronavirüs salgını gerekçesiyle bu yıl ertelendi. Başvuru tarihlerinin belirlenmesi noktasında YÖK’ün açıklayacağı takvimin önemli olduğu belirtilmişti. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda; yurtlar ile alakalı başvuruya dair bütün bilgilere Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adreslerinden ulaşılabilecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum