Milli Takım kamp seçmelerine katılan yüzücüler, sevinçlerini Müdür Fındıklı ile paylaştı

Milli Takım kamp seçmelerine katılan Malatyalı yüzücüler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı’yı makamında ziyaret ederek, sevinçlerini paylaştı.Türkiye Yüzme Federasyonun 2017 yılı faaliyet programında yer...

Milli Takım kamp seçmelerine katılan yüzücüler, sevinçlerini Müdür Fındıklı ile paylaştı
08 Mart 2017 - 17:45

Milli Takım kamp seçmelerine katılan Malatyalı yüzücüler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı’yı makamında ziyaret ederek, sevinçlerini paylaştı.

Türkiye Yüzme Federasyonun 2017 yılı faaliyet programında yer alan, 25 - 26 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da yapılan Açık Su Şampiyonası ve Milli Takım Kamp Seçmeleri müsabakalarına katılan Malatyalı sporcular Metehan Altuntop, Mehmet Gazi Gelirli, Olça Buke Yıldırım, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fındıklı’yı ziyaret etti. Başarılı yüzücülerin sevincine ortak olan Müdür Fındıklı, "Antrenörlerimizin disiplinli ve özverili bir şekilde çakışmasını semerelerini alıyoruz. Metehan Altuptop, on Kilometreyi 2 saat 1 dakika ile tamamlayarak Türkiye Rekorunu kırdı ve Türkiye birincisi oldu. 7500 metrede ise 1 saat 29 dakika 57 saniyede tamamlayarak Türkiye ikincisi, Mehmet Gazi Gelirli 2 bin metrede 27 dakika 11 saniye ile Türkiye altıncısı oldu. Kızlarda ise Olça Buke Yıldırım 7 bin 500 metrede Türkiye üçüncüsü, 10 kilometrede ise Türkiye ikincisi olması bizleri oldukça mutlu etti. Umuyorum ki önümüzdeki süreçte bu sporcularımızdan bazıları Yüzme Milli Takımına da seçilerek Milli Forma ile Balkan, Avrupa ve Olimpiyatlarda da bizleri temsil ederler. Kurumum ve şahsım adına Açık Su Şampiyonası ve Milli Takım Kamp Seçmelerinde dereceye giren sporcularımızı ve bu sporcularımızın yetişmesinde emeği geçen antrenörlerimizi ve ailelerini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim’’ dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum