VALİ BARUŞ, ÇİNİ VE SERAMİK SERGİSİ AÇILIŞINA KATILDI

Vali Aydın Baruş, Malatya'da Darende Belediyesi Sanat Atölyesi kursiyerlerinin hazırladığı çini ve seramik sergisi açılışına katıldı.

03 Ocak 2019 - 10:36

Darende Belediyesi tarafından dar gelirli ev hanımı kadınların bütçelerine katkı sağlamak amacıyla meslek sahibi olmaları için hazırlanan kursa katılanların el emekleri sergilendi.
 
Programa katılan protokol mensuplarının yaptığı sergi açılış konuşmalarının ardından Vali Aydın Baruş, serginin açılışında yaptığı konuşmada, Darendeliler'in ruhlarında ve gönüllerinde ki zenginliği yansıtan güzel desenlerle karşı karşıya olduklarını belirtti.
 
Kütahya'nın sanatı olarak bilinen çininin güzel işlendiği ve eserlere yansıtıldığı örneklerin başka şehirlerde az görüldüğünü ifade eden Vali Baruş, "Ben bu açıdan da tüm Darendeli kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Darende gibi bizim medeniyetimize ilham veren Şeyh Hamid-i Veli gibi büyüklerimizin yetiştirdiği ve kültürüyle, sanatıyla da bu mirasa sahip çıkan güzel insanların ilçemizin tanıtımı ve kültürel değerlerinin de diğer insanlara anlatılması için sergilemiş olduğu çaba takdire şayan." diye konuştu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum