kent otel
05 Mart 2017 Pazar 14:22
MASKİ personeli eğitimden geçti

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerde görevli teknik personele iş sağlığı ve güvenliği seminerleri düzenlemeye devam ediyor.

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde yürüttüğü çalışmalarda güvenlik önlemlerini en üst düzeyde tutmak adına çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamda, İş Sağlığı ve Güvenliği konularını içeren eğitim semineri Akhisar ilçesinde düzenlendi. Akhisar Ticaret Odası toplantı salonunda yapılan eğitime; Akhisar, Kırkağaç, Soma, Gölmarmara ve Gördes ilçelerindeki MASKİ şefliklerinde görev yapan çalışanlar katıldı. MASKİ Genel Müdürlüğü’nde iş güvenliği uzmanı olarak görevli Çağıl Korkusuz, Bayram Oruç ve Ruhan Bayraktar tarafından iş hayatında yaşanan iş kazaları ve bunlara alınacak önlemler ile MASKİ sağlık personeli Burçin Savranoğlu tarafından iş ve işçi sağlığı konularında eğitim verildi. MASKİ Genel Müdürlüğü’nün ilçelerde görevli teknik personele yönelik verilen eğitime MASKİ İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Mesut Kuşçu, Akhisar MASKİ İlçe Şefi Mustafa Tıpırtın ve Belediye- İş Sendikası MASKİ Baş Temsilcisi Hakan Calışkan da katıldı.

“Önceliğimiz insan sağlığı”

MASKİ’nin yatırım ve hizmetlerinde önceliklerinin insan sağlığı olduğunu belirten MASKİ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, “MASKİ bünyesinde çalışan tüm personelimize sürekli olarak İş Sağlığı ve güvenliği eğitimi veriyoruz. Personelimizin maruz kalabileceği sağlık sorunlarını ve mesleki riskleri ortadan kaldırmak ve daha insani bir iş ortamı sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Verdiğimiz eğitimlerle de çalışanlarımızı azami ölçüde iş kazaları ve meslek hastalıklarından korumak için bilgilendiriyoruz. Eğitime katılan tüm personelimizin iş süreçlerinde bundan sonra daha bilinçli hareket edeceğine inanıyorum” diye konuştu.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol