Reklam
Reklam

Vali Deniz, Muhtarlarla Uyuşturucuyla Mücadele Konulu Toplantı Yaptı

Manisa’da il genelinde görev yapan muhtarların katılımıyla, Valilik tarafından uyuşturucuyla mücadele toplantısı düzenlendi.

12 Ocak 2019 - 16:58

Manisa Polisevi’ndeki etkinliğe Vali Ahmet Deniz, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan, İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, ilçe kaymakamları ve muhtarlar katıldı. 

Toplantıda konuşan Vali Ahmet Deniz, uyuşturucuyla mücadelede muhtarların etkisinin büyük olduğunu kaydederek, uyuşturucu kullanma oranlarının ülkemizde Avrupa ve Amerika’daki gibi çok yüksek olmadığını, ancak kullanım yaşının düştüğünü söyledi. Önleyici kısmında Türkiye’nin başarılı olduğunu, Manisa’da çok büyük sıkıntı olmamakla birlikte gençlerimizi korumak için uyuşturucu ile mücadeleye büyük bir önem verdiklerini söyleyen Vali Deniz, “Muhtarlardan anından gördükleri yanlışı emniyete, jandarmaya bildirmelerini istiyoruz. Anında operasyon yapacağız, nefes aldırmayacağız” diye konuştu. 
Yeşilay’ın da uyuşturucuyla mücadele etkin çalıştığını dile getiren Vali Deniz, uyuşturucu kullananlara yönelik tedaviyle ilgili birçok çalışma yapılacağını söyledi. Vali Deniz, kapatılan Moris Şinasi Çocuk Hastane binasının bir kısmının Yeşilay’a verileceğini ve orada Yeşilay Danışma Merkezi kurulacağını belirtti.

Uyuşturucuya başlayan gençlerin tamamına yakınının önceden sigara içtiğini belirten Vali Deniz, “Kapalı mekanlarda sigarayla mücadele konusunda çok hassasım. Buradan talimat veriyorum. Yoğun bir şekilde denetimlere devam edeceğiz. Kapalı, fermuarlı mekanlar açık olarak nitelendirilemez. Cezaları ekipler yazacak. 3 defa yakalanınca kapatma cezası veriliyor. Gerekirse örnek olsun diye kapatma cezaları dahi vereceğiz. Hiçbirimiz çocuklarımızın sigara içmesini istemeyiz. Ama biz içersek çocuk da görerek başlıyor” dedi. 

Konuşmaların ardından jandarma, emniyet ve Yeşilay yetkilileri uyuşturucuyla mücadele konulu sunumlar yaptı.
 
Salihli İlçesi Sart Muhtarı Metin Karaslan Sigarayı Bırakma Sözü Verdi
 
Bu arada, toplantı sonunda muhtarlarla sohbet eden Vali Deniz’e Salihli İlçesi Sart Muhtarı Metin Karaslan sigara paketini Vali Deniz’e vererek sigarayı bırakma sözü verdi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum