Çakacak: "Yaşlılarımızın yaşadığı en küçük sorunu bile çözmek boynumuzun borcudur"

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Yaşlılar Haftası’nı kutlayarak, “Karşılaştığımız sorunların üstesinden gelmemizde bize yol gösteren yaşlılarımızın yaşadığı en küçük sorunu bile çözmeyi boynumuzun borcu olarak görmekteyiz”...

Çakacak: "Yaşlılarımızın yaşadığı en küçük sorunu bile çözmek boynumuzun borcudur"
20 Mart 2017 - 11:34

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Yaşlılar Haftası’nı kutlayarak, “Karşılaştığımız sorunların üstesinden gelmemizde bize yol gösteren yaşlılarımızın yaşadığı en küçük sorunu bile çözmeyi boynumuzun borcu olarak görmekteyiz” dedi.

Vali Çakacak, 18-24 Mart ‘Yaşlılar Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çakacak mesajında, Türk milletinin, dün ile yarın arasında adeta bir köprü görevi üstlenen yaşlılarını, toplumun en saygın üyeleri olarak gören, baş tacı eden, yakın ilgi gösteren ve yaşamlarının bu dönemini huzurlu geçirmeleri noktasında her türlü desteği sağlayan köklü bir geleneğin mirasçısı olduğunu vurguladı. Çakacak, “Sahip olduğu bu tür hasletleri ile mensubu olmaktan gurur duyduğumuz milletimizin bu zenginliğini gelecek kuşaklarla buluşturma, yaşlılarımıza sevgi ve saygımızı bir kez daha sunma gayesiyle her yıl 18-24 Mart tarihlerini kapsayan haftayı ‘Yaşlılar Haftası’ olarak kutlamaktayız. Bu yüce milletin fertleri olarak yetişmemizde bin bir emek sarf eden ebeveynlerimizden başlamak üzere akrabalarımızdan, yakın çevremizden, mahallemizden, hiç tanımadığımız kesimlere kadar geniş bir yelpazedeki tüm yaşlılarımızın bizden en büyük beklentisi olan sevgi ve saygımızı her fırsatta onlara göstermekteyiz.

Yaşamları boyunca her biri adeta binlerce kitapta yer alabilecek bilgiyi, deneyimi ve birikimi edinen, bunları her fırsatta bizlerle paylaşarak bizleri aydınlatan, karşılaştığımız sorunların üstesinden gelmemizde yol gösteren, varlıkları ile yaşamımıza güzellikler katan yaşlılarımızın yaşadığı en küçük sorunu bile çözmeyi boynumuzun borcu olarak görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Millet olarak gösterilen bu tutumunu, devletin de en üst düzeyde sergilediğini ve yaşlıların hayattan kopmadan, kimseye yük olmadan kendi hayatlarını idame ettirmelerine imkan sağlayacak çok önemli düzenlemeleri hayata geçirdiğini dile getiren Çakacak, şöyle devam etti: “Devlet ve millet olarak yaşlılarımıza verdiğimiz bu değerin, toplumsal duyarlılık, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın daha da gelişmesine vesile olacağına ve millet olarak bizleri daha güçlü kılacağına inanıyorum. Bugünün yaşlılarının ve yarının yaşlı adayı tüm vatandaşlarımızın Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum