Mersin'de Afet ve Acil Durum Merkezi teyakkuzda

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, olası afetler karşısında devletin tüm kurumlarının bir araya gelerek işbirliği içerisinde gerekli tüm tedbirleri almasının, can ve mal kayıplarının yaşanmamasını veya en az seviyeye indirilmesini sağlayacağını...

Mersin'de Afet ve Acil Durum Merkezi teyakkuzda
13 Mart 2017 - 10:23

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, olası afetler karşısında devletin tüm kurumlarının bir araya gelerek işbirliği içerisinde gerekli tüm tedbirleri almasının, can ve mal kayıplarının yaşanmamasını veya en az seviyeye indirilmesini sağlayacağını söyledi.

10 Mart Cuma gününden itibaren etkili olan yağışın etkisiyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması ve yaşanabilecek olumsuzluklara en kısa sürede müdahale edilmesi amacıyla kurulan İl Afet ve Acil Durum Yönetim Koordinasyon Kurulu’na başkanlık ederek, son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıya, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Vali Yardımcıları Mehmet Demirezer ve Halil Karbuz, merkez kaymakamları, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Fatih Erhan, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Kanat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili (AFAD) Yılmaz Ersoy ve diğer ilgili kurum yetkilileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Çakacak, üretici köylülerin özellikle son iki yıldır az yağışın azlığından dolayı susuzluk çektiğini belirterek, son dönemlerde Mersin’e düşen yağış miktarının özellikle de aralık ayında yıllık yağışın neredeyse üçte birinin 6 saat gibi kısa bir sürede düştüğü gibi beklenenden fazla olduğu durumlarda ise bazı olumsuzlukların yaşanabildiğini kaydetti. Olası afetler karşısında devletin tüm kurumlarının bugün olduğu gibi bir araya gelerek işbirliği içerisinde gerekli tüm tedbirleri almasının, can ve mal kayıplarının yaşanmamasını veya en az seviyeye indirilmesini sağlayacağını vurgulayan Çakacak, kurul üyelerine ve sahada görev yapan tüm ekiplere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum