Reklam
Reklam

'MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ' MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının açıklanan 1’inci ve 2’inci nakil sonuçlarına göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) arasında imzalanan ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ ile Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin sınavla öğrenci alan bölümünündoluluk oranı yüzde 76 oldu.

'MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ' MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI
17 Ağustos 2021 - 11:50
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) arasında 2019 yılında imzalanan "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" meyvelerini vermeye başladı. 
2023 Eğitim Vizyonu içerisinde önemli bir yer tutan mesleki eğitimi geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla MEB ile TOBB arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin sınavla öğrenci aldığı Anadolu Teknik Programının doluluk oranı yüzde 76 oldu.
Mesleki eğitim ile reel sektörü, birbirine entegreenden iş birliği protokolüyle, meslek liseliler TOBB koordinasyonunda, genişletilmiş staj ve uygulamalı eğitim imkanlarıyla ortak eğitim modelinin avantajlarından faydalanıyor.
Mesleki eğitimin dinamik, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmasının amaçlandığı protokolile TOBB ve bağlı oda ve borsalar tarafından okullarda "AR-GE ve Tasarım-Beceri Atölyeleri" kurulacak. Başarılı öğrencilere burs verilecek. Öğrencilere, TOBB'a bağlı oda ve borsalara üye işyerlerinde staj ve iş imkânı sağlanacak.
Proje ile öğrenciler bilimi, tekniği ve pratiği öğrenecek, mezun olduğunda hızla iş hayatına adapte olacak.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum