Janset, Datça Kazım Yılmaz İlkokulu kariyer günlerine konuk oldu

Datça Kazım Yılmaz İlkokulu’nda düzenlenen kariyer günleri etkinliğinin son sinema ve dizi oyuncusu sanatçı Janset oldu.Kazım Yılmaz İlkokulu Rehberlik Servisinin meslek tanıtımı çalışmaları kapsamında 4. sınıf öğrencilerine sanatçı...

Janset, Datça Kazım Yılmaz İlkokulu kariyer günlerine konuk oldu
11 Mart 2017 - 00:39

Datça Kazım Yılmaz İlkokulu’nda düzenlenen kariyer günleri etkinliğinin son sinema ve dizi oyuncusu sanatçı Janset oldu.

Kazım Yılmaz İlkokulu Rehberlik Servisinin meslek tanıtımı çalışmaları kapsamında 4. sınıf öğrencilerine sanatçı Janset tarafından tiyatro ve oyunculuk hakkında meslek tanıtımı ve bilgilendirme söyleşisi düzenlendi. Öğrencilerin soruları karşısında cevap verirken bir hayli zorlanan sanatçı Janset. yine de soruların hepsine cevap vererek minik öğrencilerin sinema ve diziler hakkında bilgi sahibi oldu.

Okulun Çok Amaçlı Salonunda yapılan etkinlikte geleceğe dair planlamalarını küçük yaşta edinmelerini ve bu plan doğrultusunda amaçlara ulaşmak için çabalamalarını sağlamak amacıyla düzenlenen bu çalışma amacına ulaşarak çocukların fikir edinmelerine ve meraklarını gidermelerine yardımcı oldu.

Datça Kazım Yılmaz İlkokulu öğrencilerinin kariyer günleri sayesinde derslerde kazandırmaya çalışılan teorik bilgileri ve yetenekleri hangi sektörde, hangi kurumlarda, hangi meslekte kullanacaklarını bilmelerini, kurumları tanıyarak kararlarını kendilerinin vermelerini, meslekleri her yönüyle tanımalarını, doğru hedefler belirleyerek, kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını, öğrencileri başarı öykülerine sahip kişilerle buluşturarak, kendilerine örnek alabilecekleri başarılı modeller belirlemelerini ve bu yolda bilinçli çalışma zemini oluşturmalarını, ayrıca verilen seminerlerde konuşmacı olan kişilerin sektör tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşmalarına imkân vererek ileride parçası olacakları iş hayatını daha yakından tanımalarını sağlamak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum