Ortaca'da Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı konferansı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulunda "Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı" konulu konferans gerçekleştirildi.Ortaca Meslek Yüksekokulu salonunda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını Ortaca Meslek...

Ortaca'da Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı konferansı
09 Mart 2017 - 17:43

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulunda "Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı" konulu konferans gerçekleştirildi.

Ortaca Meslek Yüksekokulu salonunda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını Ortaca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ramazan Güp yaptı.

Prof. Dr. Güp, İstiklal Marşı’nın, bir ruh, heyecan, dik duruş, özgürlük ve yurtseverlik olduğunu dile getirdiği konuşmasında; “İstiklal Marşımızın kabulünün 96. yıldönümünü kutluyoruz. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, mert, sarsılmaz bir karakterdir. Vatansever, yol gösterici bir düşünce adamıdır. Milli şairimizi vefatının 81. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.” dedi.

Ardından, konferansa konuşmacı olarak katılan Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü okutmanı Ümit Akın ve Tarih Bölümü Okutmanı Tuğba Çalışkan, katılımcılara Mehmet Akif Ersoy’un hayatına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum