kent otel
27 Şubat 2017 Pazartesi 16:54
Yeniden hayata dönen Garip artık mutlu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde sokak köpeği Garip, Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilistasyon Merkezi’nde gördüğü 3 aylık özverili bir tedavinin ardından tekrar sağlığına kavuşarak, yaşadığı mahalleye döndü.

Aktaş Mahallesi’nde yaşayan 13 yaşındaki haski kırması sokak köpeği rahatsızlanınca, mahallede yaşayan hayvansever Kadir Dalfen, barınak gönüllüsü Tülay Yıldız’ı arayarak yardım istedi. Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilistasyon Merkezi’ne götürülen köpeğe, Belediye veterinerleri Özge Ateş ve Bora Deveci tarafından deri rahatsızlığı teşhisi kondu. 3 ay boyunca barınakta misafir edilmesinin ardından tekrar sağlığına kavuşan Garip, bu sabah Kadir Dalfen’e teslim edildi.

Evden terk köpeklerin rehabilite süreçlerinin çok zor olduğunu belirten Tülay Yıldız, Marmaris Belediyesi’ne gönüllülere sağladığı veteriner desteği için çok teşekkür etti. 3 ay boyunca evde pişirilen yiyeceklerle beslenen Garip’i teslim alan mahalle sakini Kadir Dalfen de, büyük mutluluk yaşadığını söyledi. Garip gibi sokakta yaşayan 3 köpeğin daha bakımıyla yakından ilgilenen Dalfen, herkesi sokakta yaşayan minik dostlara destek olmaya çağırdı.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol