Milletvekili Açıkgöz, "İstiklal Marşı, Milli İradenin Tecellisidir"

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 96.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, “12 Mart İstiklal Marş’ımızın Türkiye Büyük Millet...

Milletvekili Açıkgöz, "İstiklal Marşı, Milli İradenin Tecellisidir"
13 Mart 2017 - 10:22

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 96.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, “12 Mart İstiklal Marş’ımızın Türkiye Büyük Millet Meclis’imizde kabul edilişinin 96. Yıl dönümünde, 12 Mart 1921 tarihinde, ilk günkü milli birliği ve beraberliği bugün de yüreğimizde hissediyoruz. Gönlü vatan, millet ve iman aşkıyla dolu vatan şairi merhum Mehmet Akif Ersoy dönemin işgalci güçlerine karşı vakur duruş sergileyen Anadolu kahraman insanının ruhunu ve mücadelesini İstiklal Marşı ile tüm dünyaya haykırmıştır. İstiklal Marşı, milli mücadelenin evrensel beyannamesidir. İslam coğrafyasının geleceğini Anadolu’nun bekasıyla özdeşleştiren Akif, umudun, mücadelenin, dirilişin kaynağı olarak Anadolu’yu göstermiştir. Bizlere “Asım’ın Nesli’nin gelecek nesillere örnek olacağını söyleyen Akif, yerli ve milli duruşun sembolü, vatanını imanla sevmiş bir dava insanı olarak da bizlere örnek şahsiyet olmuştur. Değerli vatandaşlarım, Akif’ i tanımak ve özümsemek, milli mücadele ruhunu, aydın kişiliğini daha iyi anlamamızı sağlayacaktır. Bugün de milli birlik ve beraberlik içerisinde, hep birlikte aynı bilinç ve sorumlulukla milletimizin, ülkemizin bekası için çalışma azmimizi yılmadan yorulmadan devam ettireceğiz. 15 Temmuz’ da hainler karşısında kendilerini siper eden kahraman milletimiz, özündeki iman ve vatan sevgisinin nesiller boyunca devam ettiğini, edeceğini de bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir. ‘Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.’ ve ‘Tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak’ düsturumuzdan da asla taviz vermeyeceğiz. İstiklal Marş’ımızın kabulünün 96.yılını kutluyor; vatan ve millet sevgisinin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının en güzel ifadesi olan istiklal Marşı’ mızı bize armağan eden milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla, minnetle yâd ediyorum. “Hilal” imiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve yüce ecdadımıza da Allah’ tan rahmet niyaz ediyorum” ifadesinde bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum