İftar Sofrası İlhanlı Mahallesi'nde kuruldu

Niğde - Ramazan ayı boyunca 12 farklı mahallede iftar sofrası kuracak olan Niğde Belediyesi mahalle iftarlarının dördüncüsünü İlhanlı Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

06 Haziran 2017 - 17:35

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan da İlhanlı Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasında hem mahallelilerle aynı anda iftar açtı hem de masalarını ziyaret ederek vatandaşla sohbet etti. Çocuklara pamuk şeker ikramının yapıldığı iftar sofrasında İkram Çeşmesi'nden de şerbet dağıtıldı.

( e-karaman ) haber sitemizin edindiği bilgilere göre, Niğde Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl da devam ettirilen mahalle iftarları programına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Önceki gün İlhanlı Mahallesi’nde açılan iftar sofrası da öncekileri aratmayacak kadar yoğun katılımla gerçekleşti. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan da İlhanlı Mahallesi’nde açılan iftar sofrasına gelerek, masaları gezdi, vatandaşla tek tek ilgilendi.

İlhanlı Mahallesi’nde düzenlenen iftar sofrası için gün içerisinde başlayan hazırlıkların ardından iftar saatinin yaklaşmasıyla mahalleli iftar sofrasının kurulduğu alana akın etti. Kuran’ı Kerim tilavetinin yapıldığı ve ilahilerin okunduğu iftar sofrası mahallede Ramazan’ın maneviyatını coşkuyla yaşattı.

AYNI TASTAN ÇORBA İÇİYOR İFTARIMIZI AÇIYORUZ

Ramazan ayının ve tutulan oruçların hayırlara vesile olmasını dileyen Belediye Başkanı Akdoğan bu ayda yapılan duaların kabul olunmasını ve Ramazan ayının dünyada akan gözyaşının durmasına vesile olması temennisinde bulundu. Akdoğan, ‘’İlhanlı Mahallesi’nde üç senedir aynı yerde iftar sofrası açıyoruz. Diğer mahallelerimizden de hemşehrilerimiz geliyor. Hep birlikte aynı tastan çorba içiyor iftarımızı açıyoruz. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.  bu vesileyle Ramazan ayımızın hayırlara vesile olmasını Cenab’ı Hak’tan niyaz ediyorum’’ dedi.

İFTARIMIZIN SPONSORU ÇİMSA’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Mahalle iftarlarına zaman zaman Niğde’nin farklı firmaların sponsor olduğunu kaydeden Başkan Akdoğan İlhanlı Mahallesi’ndeki iftar sofrasının Niğde ÇİMSA’nın sponsorluğunda gerçekleştiğine değindi. Belediye Başkanı Akdoğan ‘’Ülkemizin en güzide holdinglerinden birine bağlı olan Niğde ÇİMSA bugünkü iftar yemeğimizin sponsoru oldu. ÇİMSA yetkililerine tüm Niğdeliler adına ve belediye başkanlığımız adına teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin’’ diye konuştu.

Öte yandan bundan sonraki Ramazan ayı iftar programı da şu şekilde:

8 Haziran Perşembe Kent Meydanı

10 Haziran Cumartesi Selçuk Mah.

12 Haziran Pazartesi Özbelde

14 Haziran Çarşamba Dere Mah.

16 Haziran Cuma Efendibey Mah.

19 Haziran Pazartesi İlhanlı TOKİ

21 Haziran Çarşamba Perşembe Pazarı

23 Haziran Cuma Şahinali Mah.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum