Reklam
Reklam

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER İÇİN TEKNOFEST 2021 PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi proje eğitimlerine devam ediyor.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER İÇİN TEKNOFEST 2021 PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ VERİLDİ
27 Ocak 2021 - 15:18
Avrupa Birliği, TÜBİTAK ve kalkınma ajanslarının desteği ile uygulanan projelere yönelik çevrimiçi bağlantı ile gerçekleştirilen proje eğitimlerine bir yenisi daha eklenerek Teknofest 2021 Proje Hazırlama Eğitimi; okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı.
Karaman İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ın selamlama konuşmasıyla başlayan programda 2020 yılı Teknofest Finalisti Veysel Kırışan, proje hazırlık aşaması ve değerlendirmelerine yönelik bir sunum gerçekleştirdi.
11. Kalkınma Planı ve 2023 Vizyon Belgesi’nde hedeflenen eşdeğer amaçlara ulaşmak için bu tür faaliyetlerin çok önemli olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, “Milli Eğitim Bakanlığımızın üst politika belgeleri doğrultusunda gelişim gösterebilmek için yenilikçi projeleri hayata geçirmek son derece önemli. Bu çalışmaya katılımınız sebebiyle sizlere teşekkür ediyorum. Karaman’a katkı sağlayacak tüm güzel çalışmalar için sizleri Müdürlüğümüze bekliyoruz. Programın hayırlara vesile olmasını diliyorum ” dedi.
Ardından Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyenTeknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde geçtiğimiz yıl finalist olan Veysel Kırışan katılımcılara proje hazırlama, yürütme süreçleri ve değerlendirmelerine yönelik detaylı sunumunu gerçekleştirdi. Sunum ardındanVeysel Kırışan’ın katılımcıların sorularını cevaplanmasıyla program sona erdi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum