kent otel
07 Mart 2017 Salı 19:17
Eski pazar yeri yıkılıyor

Ünye’de, Kültür Sarayı ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nın yapılacağı eski pazar yerinde yıkım çalışmalarına başlandı.

Ünye’de faaliyet gösteren 250’ye yakın esnafın yeni inşa edilen Kapalı Çarşı’ya taşınmasıyla birlikte eski pazar yerinde yıkım işlemlerine başlandı. Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, toplamda 24 dönümden oluşan alana uygulanacak proje hakkında bilgiler verdi.

Yıkım 3 gün içerisinde tamamlanacak

Eski pazar yeri ve yıkım süreciyle ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Çamyar, “Burada 250’ye yakın esnafımız iş yapıyordu. Biz bu kardeşlerimize eski minibüs garajının içerisine Ünyemize yakışan vatandaşlarımızın isteklerine cevap verebilen son derece modern dükkanlar inşa ettik. Toplamda 246 dükkandan oluşan dükkanların ihalelerini yaptık ve esnaflarımız yeni dükkanlarına geçmiş oldu. Bugün itibari ile de eski pazar yerinde yıkım işlemlerine başladık ve 3 gün içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Yıkım işlemlerinin ardından da yapımla ilgili ihale sürecimizi başlatıp inşallah referandum süreci içerisinde ilk kazmayı vurmayı planlıyoruz” dedi.

İlk kazma referandum sürecinde vurulacak

Kültür Sarayı projesi için kaynağın hazır olduğunu ve yakın zaman içerisinde ilk kazmayı vurmayı hedeflediklerini belirten Başkan Çamyar, şu bilgileri verdi: “15 milyon TL’yi bulacak proje içerisinde 6 bin 200 metre karelik Kültür Sarayı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, dükkanlar ve meydanın altında da 400 araçlık otopark olacak. Kültür Sarayı çerisinde bir adet 600 kişilik iki adet de 250 kişilik salonlar olacak. 10 milyon TL’lik bir proje ve kaynağı hazır, Kültür Bakanlığımız tarafından gerekli aktarımlar yapıldı. Yapımla ilgili kat karşılığı ihaleye çıkacağız. Ben yerli firmalarımızı ihaleye girmeye davet ediyorum. 2018 yılı Temmuz ayında projeyi bitirmeyi planlıyoruz. Bütün bu çalışmaları Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş ve Milletvekillerimiz ile birlikte yürütüyoruz. Ünyemiz her zaman hizmetlerin en güzeline layık, şimdiden Ünyemize hayırlı uğurlu olsun.”
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol