kent otel
05 Mart 2017 Pazar 14:36
Ordu’da bisiklet turu

Altınordu Belediyesi ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ordu Şube Başkanlığı tarafından 1-7 Mart Yeşilay Haftası nedeniyle ‘Bisikletini Al Gel-Ordu Şehri Bisiklet Turu’ etkinliği düzenlendi.

Altınordu Atatürk Anıtı’nda başlayan etkinliğe, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilay Ordu Şube Başkanı Cengiz Keskin, Ordu Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’nda başlayan şehir turu 10 kilometrelik parkurun ardından yine başlanılan noktada son buldu. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, etkinliğe gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirtti. Tekintaş, burada şu açıklamayı yaptı:

“Sağlığımız için olmazsa olmazlardan biri spordur. Sağlıklı yaşam için hepimizin yapması gerekir. Hem işe gidip gelmeyi hem de spor yapmayı sağlayabilmek için Büyükşehir Belediyemiz yeni bisiklet yollarıyla, sahil düzenlemeleri ile bu çalışmaya katkı sunuyor. Bizde bugün Yeşilay Haftası dolayısıyla sağlıklı yaşama katkı sunmak için böyle bir programın ortağı olduk. Projeyi Yeşilay ile birlikte yürütüyoruz. Yeşilay yöneticilerini de tebrik ediyorum. Bugün burada belirlenen rota da şehir içi turumuzu atacağız. Altınordu Belediyesi olarak bu çalışmalara geçmiş de olduğu gibi bundan sonra da katkı sunmaya devam edeceğiz. Bugün gösterilen ilgi bizi mutlu ediyor. Bisikletini al gel kampanyasında ve özellikle bugünkü yapılan yarışmada pek çok Altınordulu kardeşimizin yer aldığını görüyoruz. Çocuklarımıza örnek olabilmek, alttan gelen neslin sağlıklı yaşama kendini yönlendirebilmesi için bu tür çalışmaları önemli. Şehir de sadece alt yapı ve üst yapı oluşturmakla kalmıyoruz, bir yandan kültür ve sportif faaliyetler diğer taraftan da sağlıklı yaşama katkı sunabilecek uygulamalara destek veriyoruz. Alkolün ve sigaranın toplumda açmış olduğu yaraları gördüğümüz için ve gençlerimizi bu maddelerden uzak tutabilmek ve sağlıklı yaşama yönlendirebilmek adına bu tür uygulamaları desteklemeye devam edeceğiz."

Yeşilay Ordu Şube Başkanı Cengiz Keskin, Altınordu Belediyesi’ne etkinliğe sağladığı katkıdan dolayı teşekkür etti. Başkan Keskin, konuşmasında "1-7 Mart Yeşil ay haftası olduğu için güzel bir etkinlik olsun istedik. Bu proje için Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a teşekkür ediyoruz. Bu uygulama için ne gerekiyorsa bizlere sağladı ve güzel bir etkilik ortaya çıkardığımızı düşünüyorum. Ümit ediyorum bundan sonra yapılacak olan çalışmalarda Belediye Başkanımız hep yanımızda olacaktır. Güzel bir hava ve katılımda çok güzel gönlümüz arzu eder ki; bu etkinliği sadece 1 - 7 Mart Yeşilay Haftası’nda değil, periyodik olarak sürekli hale getirmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Şehir turunun ardından tura katılan bisikletçilere değişik hediyeler verilirken, bir şanslı kişiye de kura ile bisiklet hediye edildi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol