Reklam
Reklam

AK Partili vekil, Almanya'nın yasağını dinlemedi

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen programda gurbetçiler ile bir araya gelerek Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı.

07 Mart 2017 - 00:48

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen programda gurbetçiler ile bir araya gelerek Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı.

Almanya’nın Stuttgart kentinin Sindelfingen bölgesinde, AK Parti Stuttgart Yurt Dışı Seçim Koordinasyon Merkezinin programına konuşma yapan Metin Gündoğdu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Almanya’nın Gaggenau şehrinde katılacağı referandum toplantısının, güvenlik ve altyapı gerekçesiyle belediye tarafından iptal edilmesiyle ilgili, “Bizi ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar kardeşlerimizle aynı çatı altında toplanmamıza engel olamazlar. Bizim gönlümüz bir, biz işte fikirde birliğiz, fiziki birlikteliğimizi engelleyenler bir şey kazanamazlar” diye konuştu.

Almanya’da 3 milyonun üzerinde Türk’ün yaşadığını vurgulayan Gündoğdu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Avrupa’nın ortasında demokrasinin önüne taş koymaya çalışanlar var. Yeri geldiğinde demokrasi kelimesini ağzından düşürmeyenler, en tabii hak olan toplantı yapma hakkına engel oluyorlar. Bu faşist uygulamayı kınıyorum. Almanya’ya toplantı iptal ettiren zihniyet, Berlin duvarını ören zihniyettir. Bunlar Türkiye’nin büyümesini, kendi kararlarını alan, bölgede söz sahibi bir ülke olmasını istemiyorlar. En azılı FETÖ’cüler Almanya’da resmi toplantılarda konuşabiliyor, PKK’nın maşaları konuşabiliyor, ama Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı konuşamıyor. Bu çifte standardı ve hasmane tutumu herkes görüyor. Bunlara en güzel cevap 16 Nisan’da sandıktan çıkacak ‘Evet’tir. Onlar ne kadar çirkin yollara başvurursa başvursun, bizler demokrasiden yana olacağız.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum