CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Malatya'da

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçuş iznini iptal edilmesine ilişkin, “Nasıl her sansüre, her yasağa karşı çıkıyorsak, Almanya ve Hollanda’dakine de aynı şekilde karşı...

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Malatya'da
11 Mart 2017 - 18:49

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçuş iznini iptal edilmesine ilişkin, “Nasıl her sansüre, her yasağa karşı çıkıyorsak, Almanya ve Hollanda’dakine de aynı şekilde karşı çıkıyoruz” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile birlikte Malatya’da Cumhuriyet Halk Partisi İl Teşkilatı’nın referandum kapsamında Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen panele katıldı. Özel, Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçuş izninin iptal edilmesine de değinerek, “Dışışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının Hollanda’ya inmesine Hollanda izin vermedi. Bunlar sanıyorlar ki Cumhuriyet Halk Partisi, Almanya Türk Bakana salon vermeyince ‘aferin’ diyecek, demeyiz. Bunlar sanıyorlar ki Hollanda uçağı indirmeyince Cumhuriyet Halk Partisi memnun olacak, olmayız. Sosyal demokratlığın, sosyal eşitliğe inanmanın, solculuğun gözü kör olsun en katı rakibimize dahi konuşturmazlarsa, sustururlarsa, fikrini söyletmezlerse Cumhuriyet Halk Partisi olarak onun da karşısında dururuz. Çünkü biz fikir özgürlüğünden, eşitlikten yanayız. Adalet ve Kalkınma Partisi yasaklarla, sansürle, engellenmekle ilk kez tanışıyor. Oysa Türkiye’deki bugün ‘hayır’ diyenler, Milliyetçi Hareket Partisi’nin muhalifleri, ‘hayır’ diyen Cumhuriyet Halk Partililer, ‘hayır’ diyen Saadet Partililer, geçmişin Doğru Yolluları, ANAP’lıları eğer ‘hayır’ demek için yola düşerlerse engellemelerle karşılaşıyorlar. Nasıl buradaki her sansüre, her yasağa karşı çıkıyorsak, Almanya ve Hollanda’dakine de aynı şekilde karşı çıkıyoruz” dedi.

Referanduma da değinen Özel, “16 Nisan’da Türkiye geleceğini oylayacak. Bizim afişlerimiz var, afişlerimizdeki güzel kızı, bir teyzem bana sordu. Baktım kızın yüzüne ve döndüm dedim ki ‘bu kızın adı Türkiye. Türkiye’nin geleceği için hayır diyoruz’ dedim. Geleceğimiz için hep birlikte ‘hayır’ diyoruz” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum