kent otel
13 Mart 2017 Pazartesi 09:26
Egemen Bağış’tan Hollanda’ya sert sözler: "Çağdaşlığınız yerin dibine batsın”

Avrupa Birliği ve Devlet eski Bakanı Egemen Bağış, Bakanların programlarını iptal ederek, konsolosluğuna girişlerine izin vermeyen Hollanda’ya sert sözlerle yüklendi. Hollanda’nın yaptığı uygulamanın faşizim olduğunu belirten Bağış, “Lafa gelince demokrasinin çağdaşlığın merkeziyiz diyorlar. Çağdaşlığınız yerin dibine batsın” diye konuştu

Avrupa Birliği ve Devlet eski Bakanı Egemen Bağış, Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfının düzenlediği toplantıda Sultangazi’de yaşayan Siirtli vatandaşlarla biraraya geldi. Şube Başkanı Abdulkadir Çiçek’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa, Bağış’ın yanı sıra AK Parti Milletvekili Şirin Ünal, Sultangazi Belediye başkanı Cahit Altunay ve çok sayıda davetli katıldı. Programda Referandum ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan eski Bakan Bağış, Bakanların programlarını iptal eden Hollanda’ya ise sert sözlerle yüklendi.

Dünyanın güçlü ekonomilerinin hepsinde istisnasız bir şey görüyoruz. Karar mekanizmalarında hiyerarşi vardır ve ülkede anayasal güvence altına alınmış bir istikrar mekanizması vardı. Amerika, Rusya, Çin ve Fransaya bakın hepsinde başkanlık sistemi vardır. Almanya ve İngiltere’de başkanlık yok ama Almanya’da bütün yetki şansölyededir. İstikrarı o sağlıyor. İngiltere’de kraliçe var ama yetkisi yok. Yetkiler başbakandır. Atatürk de ilk başta aslında başkanlık sistemini uygulamıştır. İlk kurgulandığında Atatürk başbakanı, bakanları üst düzey bürokratları da kendisi belirliyordu. Sonra bu sistemi sulandırdılar” dedi.

Referandum değişikliği olmasın diye top yekün çabalıyorlar. Bakın, hain devşirme Fethullahçı terör örgütü, PKK, DHKP-C, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya ve milletin vicdanında yargılanıp müebbet muhalefete mahkum edilen CHP referandumdan ’evet’ çıkmasını istemiyor. Hepsi bir araya geldiler. Neden istemiyorlar biliyor musunuz. Çünkü Türkiye’de istikrarın sağlanmasından korkuyorlar. Türkiye’de istikrar sağlanırsa bunlar bizi düzler diyorlar. Bunlar çok güçlenir diyorlar” dedi.

Şuan Türkiye’nin dünyanın 16’ıncı büyük ekonomisine sahip olduğunu belirten Bakan Bağış, “15’inci kim biliyor musunuz? Yani biraz daha çabalarsak arkamıza düşecek olan Hollanda. Dün akşam Bakanımıza terbiyesizlik yapan ülke. Dertlerinin ne olduğunu anlıyor musunuz şimdi. Bunlar 2006’da sübyancılara siyasi parti kurdurdular. Bu kadar sapık ve aşağılıklar. Faşist deyince de bozuluyorlar. Yahu akıl tutulması yaşıyorsunuz. Sübyancıları alıp içeri atacağınıza parti kurmalarına izin verecek kadar aşağılıksınız siz. Hollanda Başbakanı aklınca Türk bakanı sınır dışı ederek kendi ülkesinde bir kahramanlık yapmaya çalışıyor. Yıllardır Hollanda da çalışan kazanan vergi ödeyen vatandaşlığa geçip seçimde oy kullanma hakkı kazanan oradaki Türk kökenli vatandaşların üstüne köpekleri saldırttı. Lafa gelince demokrasinin merkeziyiz diyorlar. Çağdaşlığınız yerin dibine batsın. Türkiye’nin istikrara kavuşmasından o kadar korkuyorlar ki bütün şer cephelerine her türlü desteği veriyorlar” diye konuştu.

Siirt’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi hayatında önemli bir yere sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Bağış, “Bu referandum yüzde 56.56 ile kabul edilir ve Siirt plakası ile Türkiye’ye bir damga vururuz diye düşünüyordum. Ama şimdi gittiğim yerlerde vatandaş diyor ki ’hayır’ çıkarsa CHP erken seçim ister. Ekonomik kriz çıkar diyorlar. Ama benim gördüğüm Türkiye “one munite” diyen liderine bir Van mührü vuracak çünkü yüzde 65’e doğru gidiyoruz” dedi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol