Reklam
Reklam

Gül, Türkiye; daha hızlı büyüyen, etkin, öncü lider bir Türkiye haline gelecek

Ramazan ayının birlik ve beraberliği güçlendirdiğini vurgulayan Gül, "Milletimiz 16 Nisan’da tarihi bir zafer kazanmıştır. Türkiye daha güçlü bir noktaya geleceği anayasa değişikliğini yaptı. Türkiye’de bir darbe dönemi sonrasında getirilen yasak ortadan kalktı dedi.

Gül, Türkiye; daha hızlı büyüyen, etkin, öncü lider bir Türkiye haline gelecek
04 Haziran 2017 - 12:14 - Güncelleme: 04 Haziran 2017 - 12:20

Genel Sekreter Abdulhamit Gül, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığınca bir restoranda düzenlenen geleneksel iftar programında yaptığı konuşmada, ramazan ayının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Ramazan ayının birlik ve beraberliği güçlendirdiğini vurgulayan Gül, "Milletimiz 16 Nisan’da tarihi bir zafer kazanmıştır. Türkiye daha güçlü bir noktaya geleceği anayasa değişikliğini yaptı. Türkiye’de bir darbe dönemi sonrasında getirilen yasak ortadan kalktı. Cumhurbaşkanının siyasi partiyle ilişiği yasaktı şimdi serbest hale geldi. Bir demokrasi ayıbı ortadan kaldırıldı. Cumhurbaşkanlığı sistemi asıl olarak 3 Kasım 2019’da yürürlüğe girecek ve ondan sonra bürokratik vesayet tarihin çöp tenekesine atılacak. Türkiye daha güçlü bir Türkiye olacak. Daha hızlı büyüyen, etkin, öncü lider bir Türkiye haline gelecek." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşunun "Türkiye'nin dik duruşu" demek olduğunu ifade eden Gül, bu nedenle Cumhurbaşkanına saldırıların arttığını ve AK Parti'ye çelme takılmaya çalışıldığını belirtti.

AK Parti teşkilatlarında kongre sürecinin başladığını hatırlatan Gül, şunları kaydetti:

"Türkiye’de metal yorgunluğunu kaldıracak şekilde bütün teşkilatlarımızın kongrelerini yapacağız. İnşallah 2019 seçimlerinde hükümet olarak, belediyeler olarak, dimdik hazır olacağız. Biz ancak ve ancak milletimize hizmet etmeye sevdalı bir teşkilatız. O yüzden daha fazla çalışacağız."

Programa, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Ahmet Uzer, Canan Candemir Çelik, Nejat Koçer, Abdulkadir Yüksel, İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci ve davetliler katıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum