Reklam
Reklam

KALAYCI'DAN"ENGELSİZ ŞEHİR" PROJESİ

Belediye Başkan Adayı Savaş Kalaycı Gönül Gözü Dinlenme Evi’nde “Engelsiz Şehir” projesini açıkladı.

KALAYCI'DAN"ENGELSİZ ŞEHİR" PROJESİ
22 Şubat 2019 - 15:50

“ENGELSİZ KÖY, ENGELSİZ YAŞAM VE KOORDİNASYON MERKEZİ, ENGELSİZ TAKSİ GİBİ BİRÇOK PROJEMİZ HAZIR. 
KARAMAN’I ENGELSİZVE KOLAY ULAŞILABİLİR BİR ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Savaş Kalaycı, Gönül Gözü Dinlenme Evinde engelli aileleri ile bir araya geldi. Karaman’ı “engelsiz ve herkes için erişilebilir bir şehir” haline getirebilmek için birçok proje hazırladıklarını belirten Kalaycı,  halkımızın destekleriyle birlikte, el ele gönül gönüle vererek yapılacak çalışmalarla ve yeni düzenlemelerle bu hedefe ulaşacaklarını, engelleri hep birlikte aşacaklarını söyledi.
Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı olan ve aynı zamanda Rehberlik ve Özel Eğitimi Destekleme Derneği Başkanlığı görevini de başarıyla devam ettiren İlknur Harani ile engelli bireyler adına Karaman’da yapılması gereken çalışmalarla ilgili sürekli görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Başkan Adayı Kalaycı; 
“Bu şehrin temel problemlerini, insanlarımızın sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, yaptığımız görüş alışverişlerinde bu hususları masaya yatırıyor, neler yapabiliriz sorusuna cevaplar arıyoruz. Engelli ve dezavantajlı kardeşlerimizin bu şehirde daha rahat yaşayabilmeleri için, karşılaştıkları tüm zorlukları ve engelleri ortadan kaldırabilmek için öncelikle “empati” yapıyoruz. Kendimizi o kardeşlerimizin yerine koyuyoruz. İstişareler ve fikir alışverişleri yapıyoruz. Bu şehirde yaşamakta olan her bir hemşehrimizin fikrine çok büyük önem veriyoruz. Şehrimizi “engelsiz ve herkes için erişilebilir” hale getirebilmek bizim belediyecilik anlayışımıza göre öncelikle bir etik ve bir vizyon meselesidir. Bu amaç doğrultusunda hayata geçireceğimiz tüm projelerimizi hazırladık. Engelsiz Köy Projemizi, Engelsiz Yaşam ve Koordinasyon Merkezi Projemizi, Kadınların ev haricindeki günlük işlerini daha rahat yapabilmeleri için çocuklarını günü birlik olarak ve güvenli şekilde bırakabilecekleri ve engelli çocuklarımıza da hizmet verecek olan Belediye Oyun Evi Projemizi mutlaka hayata geçireceğiz. Engelsiz Taksi uygulamasını da mutlaka hizmete sunacağız. Karamanımızı tam manasıyla engelsiz bir şehir haline getirecek projelerimizin tamamını inşallah kısa bir süre içerisinde tüm kamuoyu ile paylaşacağız.
İnsanlarımızın yüzlerindeki gülümsemeyi görmek, gözlerindeki mutluluğa şahit olmak her şeye bedeldir. Bunu sağlamak için var gücümüzle, bütün birikimimizle, tüm samimiyetimizle çalışacağız ve Allah’ın izniyle, hemşehrilerimizin destekleriyle bunu da inşallah başaracağız” dedi. 
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum