Reklam
Reklam

MAHMUT SAMİ ŞAHİN; "HEDEFİMİZ; ÇOCUKLARIMIZA, TORUNLARIMIZA GURUR DUYACAKLARI BİR MEDENİYETİ, ŞEHİRLERİ VE ÜLKEYİ MİRAS BIRAKMAKTIR."

“HEDEFİMİZ; ÇOCUKLARIMIZA, TORUNLARIMIZA GURUR DUYACAKLARI BİR MEDENİYETİ, ŞEHİRLERİ VE ÜLKEYİ MİRAS BIRAKMAKTIR.” Şahin, burada yaptığı konuşmasında;

MAHMUT SAMİ ŞAHİN; "HEDEFİMİZ; ÇOCUKLARIMIZA, TORUNLARIMIZA GURUR DUYACAKLARI BİR MEDENİYETİ, ŞEHİRLERİ VE ÜLKEYİ MİRAS BIRAKMAKTIR."
01 Aralık 2018 - 11:13

“31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile Karaman

Belediye Başkan Adaylığı görevi tarafıma tevdi edilmiştir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bize güvenen, katkı sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu görevi hep birlikte, sizlerin destekleriyle layıkıyla yerine getirmeyi Rabbimden nasip etmesini diliyorum. Dua ve desteklerinizi bekliyorum.

Şehir-insan ilişkisi ve belediyecilik konusundaki düşüncelerimi özetle paylaşmak istiyorum:

İnsan şehrin, şehir de insanın aynasıdır. Hacı Bayram Veli Hazretleri’nin de ifade ettiği gibi, insan, şehri inşa ederken, aslında taşın toprağın arasında kendisini inşa eder. Gönülde her ne var ise şehir olarak görünür. Gönlü taş olanı şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur. Ecdadımız tarih boyunca, ruhu olan şehirler inşa etmiş; bu şehirlerden de dünyaya istikamet çizen medeniyetini beslemiştir.

Belediyecilik, millete hizmetin ilk kapısıdır. Karaman’a hizmet için çıktığımız bu yolda medeniyetler inşa etmiş bir milletin varisleri olarak tarihi misyonuna uygun medeni bir şehir inşa etmek misyonumuz olacaktır.

Şehir sadece insan topluluklarının yaşadığı bir mekân değil, insan dostu mekân demektir.

Sosyal ve iktisadi durumuna bakmadan, herkesi kuşatan, kucaklayan mekânlar oluşturacağız. Şehir sadece insanın inşa ettiği değil, insanı da inşa eden canlı bir mekândır. Şehir insanı şekillendirir, geçmişini olduğu kadar bugününü ve yarınını da belirler. Çocuklarımızın hayallerini, düşüncelerini, ruhlarını yeşertir. “Biz” ve “bir” olma muhayyilesini inşa eder. Ak Parti’nin belediyecilik birikimi hiçbir siyasi partide yoktur. Belediyecilik konusunda öncüyüz ve öncü olmaya devam edeceğiz. Sorunlara çözüm üretme, hızlı neticeler alma, projeler üretme, şehirlerimiz için vizyon oluşturma konusunda hiç kimse, hiçbir siyasi parti, Ak Parti ile aynı kulvarda yarışamaz.

Bugüne kadar bizden önceki belediye başkanlarımız her ne yaptılar ise insan için yaptılar... Biz göreve geldiğimizde her ne yapacaksak, insan için yapacağız.

Bizim daha en baştan söylediğimiz şudur: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” Göreve geldiğimizde şehirlerimizin ve insanlarımızın sorunlarını çözmeye

kararlı şekilde devam edeceğiz, büyük projelerimiz olacak mevcut devam eden

projeleri hızla tamamlayacağız, yeni projelere başlayacağız. Bunun yanında,

katılımcı, vizyoner, girişimci belediyecilik anlayışını daha da güçlü hale

getireceğiz.

Şehrin sakinlerine daha fazla ilgi duyan, onlarla yakın diyalog içinde iç içe olan,

dokunan, etkileyen çalışmalara ağırlık vereceğiz.

Bizim Ak Partili bir belediye olarak hedefimiz; Karamanımızın demokratik,

güçlü, müreffeh ve saygın Türkiye’ye lâyık bir şehir olmasını sağlamaktır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum