MAHMUT SAMİ ŞAHİN; "KARAMAN HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR"

Ak Parti Karaman Belediye Başkan Aday Adayı Mahmut Sami Şahin, 31 Mart 2019’da yapılacak olan Yerel Seçimlerde Karaman’da Belediye Başkan Aday Adayı oldu

MAHMUT SAMİ ŞAHİN; "KARAMAN HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR"
19 Kasım 2018 - 13:32

MAHMUT SAMİ ŞAHİN;
”KARAMAN HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

. Parti binasında düzenlenen aday adayı tanıtım toplantısında konuşan ve Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği ve AK Parti Büyükşehir Meclis Grup Başkan Vekilliği görevlerini yürüten Makine Yüksek Mühendisi Mahmut Sami Şahin, 
“AK Parti iktidarı süresince belediyelerimizin almış olduğu hizmetleri, İl Genel Meclislerimiz aracılığıyla en ücra köylerimize kadar götürdük. Hizmet noktasındaki kaliteyi vatandaşın hizmetine sunmak için hükümetimizin ekonomik yapısı artarsa, vatandaşın aldığı hizmetin kalitesi de artar. Bunu da ildeki etkili STK’lar ile işbirliği içerisinde yapabiliriz. Kentte ve ülkede kalkınma topyekün çalışma ile mümkündür. Konya Büyükşehir Belediyesinde edindiğimiz tecrübeleri Karaman’da da görünür hale getirmek için bu yola baş koyduk.
Ben zaten Karaman’a ticari şekilde hizmet ediyorum. OSB’de yer aldım fabrika kuruyorum. 
Şimdi Karamanımıza hizmet vermek istiyorum. Karaman her şeyin en iyisini hak ediyor. Bu hizmet yarışında hakkımıza hayırlısı ne ise o olsun. Tüm aday adayı arkadaşlarımıza da başarılar dilerim."dedi.
MAHMUT SAMİ ŞAHİN KİMDİR?
 1971 yılında Karaman'da doğdu. Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’ndan 1982 yılında ve Karaman İmam Hatip Lisesi'nden 1989 yılında mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü 1993 yılında bitirdi ve aynı Üniversitede yüksek lisansını tamamlayarak Makine Yüksek Mühendisi oldu. 1992-1993 döneminde S.Ü. Eğitim Fakültesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. Karaman'da bir süre devlet memurluğu görevinden sonra, özel sektörde makine imalat ve hidrolik otomasyon sektörlerinde yönetici olarak çalıştı. 1998 yılında kendi firması olan Simya Hidrolik Otomasyon Ltd. Şirketini kurdu. 2000 yılında Karaman ve Konya'da otogaz dönüşüm ve projelendirmeleri yaptı. 2004 yılında Bosch Rexroth firmasının Karaman'ın da içinde bulunduğu Konya Bölge Ana Bayisi ve Bölge Müdürü oldu. Orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Savunma sanayi ile ilgili bazı projelerde çözüm ortağı olarak görev aldı. Türk Uçak Sanayi (TAİ) ve ASELSAN bünyelerindeki projelerde çözüm mühendisi olarak proje uygulamaları yaptı. Üniversitelerde, odalarda ve özel sektörde Hidrolik ve Endüstri 4.0 konularında seminerler verdi. Mevlana Kalkınma Ajansı, TÜBİTAK ve Gençlik ve Spor Bakanlığı projelerinde koordinatör olarak görev yaptı. 2015 yılında kurulan Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi İnnopark Yönetici A.Ş kurucu şirket ortağı ve yönetim kurulu üyesi oldu. TÜBİTAK MAM Robotik Kümelenme Grup üyesi ve KOP bölgesi İNNOPARK KOBİ Mentör Projesi komite üyesidir. TÜBİTAK ve Konya İnnopark A.Ş. de proje değerlendirme panelisti olarak görev yapmaktadır. 2010 yılında Ak Parti Meram İlçe teşkilatında yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladı ve Ar-Ge'den sorumlu Başkan Yardımcılığı ve İlçe Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den Meram Belediyesi Meclis üyesi seçildi ve aynı zamanda Büyükşehir Meclis Üyesi oldu. Meram Belediye Başkan Vekilliği, İmar Komisyonu Üyeliği, Yerel Kalkınma Komisyonu Başkanlığı ve Büyükşehir Encümen Üyeliği yaptı. Beş yıldır Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği ve AK Parti Büyükşehir Meclis Grup Başkan Vekilliği görevlerini yürütmektedir. Değişik sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı ve sosyal faaliyetler içinde bulundu. MMO, KIZILAY, MÜSİAD, KSO, KTO ve Selçuk Üniversitesi Mak. Müh. Bölümü Sanayi Danışma Kurulu üyelikleri bulunmaktadır. Karaman ve Konya'da yatırımları devam etmekte olan Mahmut Sami Şahin halen kendi şirketinde Genel Müdür olarak görev yapmakta olup evli ve 4 çocuğu var.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum