kent otel
12 Mart 2017 Pazar 21:07
Selim Temurci: "Türkiye 16 Nisan’da yeniden ayağa kalkacak"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, AK Parti Sancaktepe yeni İlçe Başkanlığı binasının ve Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) açılışına katıldı.

AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanlığı’nın yeni binası ve SKM açılışı için Sancaktepe’de tören düzenlendi. Törene, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, ilçe yönetim ve yürütme kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Tören öncesi alana gelen Başkan Dr. Temurci’ye, Sancaktepe’de yaşayan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Dr. Temurci kendisine ilgi gösteren vatandaşların elini tek tek sıktı. Protokolün yerlerini almasının ardından kürsüye gelen İlçe Başkanı Kandemir ve milletvekili Kavakçı 16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandumla ilgili birer konuşma yaptı.

İl Başkanı Dr. Selim Temurci, yaptığı konuşmada İlçe Başkanlığı ve SKM’yi açtıkları için mutluluklarını dile getirerek, “Rabbim inşallah bu yeni açılacak ilçe binası ve SKM’de ilk zaferimizi 16 Nisan gecesi yaşatsın. O zaferi yaşamak zorundayız. İlçe ve Belediye başkanlarımız Sancaktepe’ye müjdeler verdi. Bize bunları nasıl yapıyorsunuz diye sorduklarında; biz 15 yıl istikrarlı yönetimlerle başardık diyoruz. Gücümüzü milleten, ilhamımızı medeniyetten, enerjimizi de sağlam iradeden dik duran adam Recep Tayyip Erdoğan’dan alıyoruz” dedi.

“Bugün Avrupa bizimle uğraşıyor” diyen Temurci, “Neden? Çünkü bir Recep Tayyip Erdoğan var, Davos’ta onlara ‘One Minute’ dedi. Birleşmiş Milletler (BM) de, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek onların insansız, adaletsiz ve insafsız sistemlerine çomak soktu. ‘Büyük Türkiye geliyor, 2023 hedefi, 2053 ve 2071 geliyor’ dedi. Onun için bu ümmet, Türkiye ayağa kalkacaksa birilerinin korkması ve titremesi lazım. Onların yaptığı bu hezeyandır ama biz inanıyoruz ki; Avrupa’da da aklıselimler var. Sağduyulu hareket eden siyasetçiler mutlaka var. Faşizmin, Nazizmin oyunlarına gelmeden en azından demokrasiye ve özgürlüklere sahip çıkacak kadar devlet olmayı başarabilirler. Biz Türkiye olarak örnek olacağız ve Allah’ın izniyle 16 Nisan’da istikrar, istiklal, istikbal ve bağımsızlığımız için gençlerimiz ve hanım kardeşlerimizle birlikte yeniden ayağa kalkacağız ve yeni Türkiye’yi Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte daha güçlü yarınlara hep birlikte taşıyacağız” şeklinde konuştu.

“Türkiye oyunları bozacak”

Törende bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş da, “Türkiye tarihi bir referanduma gidiyor. Türkiye bir yol ayrımındadır, yeni ve güçlü bir Türkiye olabilmek için önümüze önemli bir tarihi fırsat çıkmıştır. Şimdiye kadar mevcut sistemin taşıdığı hastalıklardan kurtulmak, Türkiye’de önüne engel olan bu hususları elimine etmek ve Türkiye’de daha güçlü bir yönetim modelini kurabilmek için önümüzde bir fırsat var. Yürütmenin tek elde toplandığı, hızlı bir şekilde karar alabilen ve Türkiye’nin önünü açan ekonomi, güvenlik, siyaset ve sosyal alanda daha etkili ve hızlı karar alabilen Türkiye’nin önünü bu millet 16 Nisan’da açacaktır. Güçlü Türkiye’yi önce bu ülkenin halkı ve aziz millet huzur ve güven içerisinde yaşasın diye istiyoruz. Güçlü Türkiye’yi Ortadoğu’da ve yakın coğrafyamızda oynanan oyunları bu millet bozsun diye istiyoruz” diye konuştu.

Metro ve şehir hastanesi müjdesi

Kürsüye gelen Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ise Sancaktepe’de yaşayan vatandaşlara iki müjde verdi. Başkan Erdem, “3 Mart tarihinde Sancaktepe metromuzun 2. etabının ihalesi gerçekleşti. Ağustos ayında da Meclis Mahallesi’nden Üsküdar’a metroyla gidiyoruz. Yeni ihaleye göre de Sarıgazi’den bize Ahmet Keleşoğlu İlkokulu’nun oraya, Yenidoğan Merkez Cami’nin önünden Veysel Karani Mahallesi’ne kadar metromuzu inşallah uzatmış olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından yeni ilçe başkanlığı binası ve SKM’nin açılışı dua edilerek gerçekleştirildi. Açılışın ardından protokol üyeleri binaya girerek birimleri gezdi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından protokol üyeleri binadan ayrıldı.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol