YEŞİLE DOYAN, GÜZELLEŞEN KARAMAN OLACAK

Ak Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mahmut Sami Şahin, şehre yeni bir çehre kazandıracak projeleriyle dikkat çekiyor. "Güzelleşen Karaman Olacak" başlığı altında yeni projelerini açıklayan Şahin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının da desteğiyle Huzur Bahçeleri gibi birçok çalışmayı hayata geçireceklerini söyledi.

YEŞİLE DOYAN, GÜZELLEŞEN KARAMAN OLACAK
09 Mart 2019 - 16:23

Karaman'da ses getiren büyük bir toplantıyla projelerini açıklayan Ak Parti Karaman Adayı Mahmut Sami Şahin'in "Güzelleşen Karaman Olacak" sloganıyla duyurduğu projeler ilgi gördü. Bayraktepe Projesiyle şehrin yeni bir rekreasyonalanına kavuşacağını belirten Şahin, "Karaman Kalesi ile Hatuniye Medresesi arasındaki alanda, kentte yaşayanlarınkültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerini yapabilecekleri, şehrenefes aldıracak Millet Bahçesi düzenlemesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği ile yapılacak. Karaman kent girişleri yeniden ele alınarak cephe ve peyzaj düzenlemeleriyle şehir girişleri daha algılanır hale getirilecek. Kent kimliği ile ilişkili anıt eserler belirlenen noktalarda inşaedilecek" dedi.

Kale civarının fonksiyonel kullanımı için çalışma yapılacağını ifade eden Şahin, şehir estetiğini bozan yapıların arındırılması için düzenleme yapılacağını ifade etti. Şahin, "Karaman'ın güzelleşmesi için yeni projelerimizden birini de kent merkezine 17 km uzaklıkta oluşturacağız. Mesire alanında gençlik kampları, piknik alanları bulunacak mesire alanı şehrimize değer katacak" şeklinde konuştu. 

Ak Parti Karaman Adayı Şahin'in projeleri arasında dikkat çeken bir diğer proje ise Huzur Bahçeleri. Bu kapsamda şehirde yer alan atıl alanlar değerlendirilerek halkın sebze ve meyve üretimi yapabileceği, toprakla buluşarak stresini atabileceği huzur bahçelerine dönüştürülecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum