"Bebeklerinizi bitki yağları ile şımartın"

Shiffa Home Marka Müdürü Sevil Gülsoy, bitki yağlarının bebekler üzerinde kullanımı hakkında bilgi verdi. Gülsoy, “Neşeli bebekler için bitki yağlarını keşfedin.. Bebeklerinizi bitkisel yağlar ile şımartın” dedi.Shiffa Home Marka...

"Bebeklerinizi bitki yağları ile şımartın"
08 Mart 2017 - 16:41

Shiffa Home Marka Müdürü Sevil Gülsoy, bitki yağlarının bebekler üzerinde kullanımı hakkında bilgi verdi. Gülsoy, “Neşeli bebekler için bitki yağlarını keşfedin.. Bebeklerinizi bitkisel yağlar ile şımartın” dedi.

Shiffa Home Marka Müdürü Sevil Gülsoy bitki yağlarının bebekler üzerinde kullanımı hakkında bilgi verdi. Gülsoy, “Bebeğinizin cildini şımartmak istiyorsanız kullanabileceğiniz en güzel yağlar zeytinyağı, tatlı badem yağı ve Hindistan cevizi yağı” dedi. “Bebek cildi deyince herkesin aklına eminim tertemiz bir cilt geliyordur” diyen Gülsoy, “Bebek cildinin narin, kuru ve hassas olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Yetişkin insana göre tenleri 5 kat daha incedir. Dolayısıyla bebek cildi geçirgendir. Ciltlerinin korunmaya daha çok ihtiyacı vardır. Yetişkinlere yönelik bakım ürünlerinde yüzde 1 oranlarında sentetik kokular kullanılırken bu oran bebek ürünlerinde yüzde 4-5’lere kadar çıkabiliyor. Sentetik kokular çocuklarda solunum sistemlerine, alerjik rahatsızlıklara, kaşıntı gibi sorunlara sebebiyet verebilir.. Hal böyleyken özellikle bebek ve çocuklarınıza cilt bakım ürünü kullanırken kimyasallardan olabildiğinde arınmış ürünleri tercih etmekte fayda var” diye konuştu.

“Bebeğinizi şımartın”

Bebeğinizin cildini ’şımartmak’ için kullanabilecek en güzel yağların zeytinyağı, tatlı badem yağı ve Hindistan cevizi yağı olduğunu söyleyen Gülsoy, “Sabit olan bu yağları bebeğinizin cildine direkt olarak masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Hem yağlar hem de bebeğinizle temas halinde olmanız size olumlu sonuçlar gösterecektir. Çocuğunuzda uyku bozukluğu, ani öfkelenmeler, mızmız davranışlar varsa uçucu yağlardan papatya yağı, bergamot yağı veya gül yağı oldukça etkilidir. Çocuğunuz uyumadan önce odasına aromaterapi lambasına veya ağzı açık bir kapta kalorifer üzerine koyacağınız bu yağlar çocuğunuzun saha sakin ve uykuya dalmasını rahatlatmaya yardımcı olur” şeklinde konuştu.

Sentetik kokuların gerçek kokularla aynı etkiyi vermeyeceğini söyleyen Gülsoy, koku hakkında şunları kaydetti: “Burun, direkt beynimizde bir tür işlem merkezi olan sinir sistemi ile tüm duyusal heyecanımızı idare eden limbik sisteme bağlanır. O yüzdendir ki kötü kokular bize her zaman kötü şeyler, güzel kokular da güzel şeyler hatırlatır. Bitkilerde bulunan eterik yağlar da beden, zihin ve ruh sağlığını olumlu etkileyerek yetişkinlerde ve çocuklarda olumlu sonuçlar vermektedir. Geçmiş yüzyıllarda oldukça sık kullanılan aromaterapi sentetik kokuların çoğalmasıyla unutulur gibi oldu. Fakat unutmayın ki sentetik kokular gerçek kokularla aynı etkiyi vermez. Bu konuda beynimizi kandıramıyoruz”.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum