kent otel
18 Ağustos 2016 Perşembe 11:58
Diyet Hataları Neler?

Diyet eğer kurallarına uyulmazsa bize fazla kilolarla dönüşecek bir zayıflama yöntemidir. Diyet aslında kuralına uygun şekilde uygulanırsa çok kısa sürede ve sağlıklı şekilde kilolar verilebilir. Peki, bu Diyet Hataları neler şimdi onlara göz atalım.

 Aç Kalarak Zayıflamaya Çalışmak

Çoğu insan sık sık yiyerek daha çok kilo alacağını zannederek aç kalmayı tercih ediyor. Eğer sizde onlardansanız bundan hemen vazgeçin. Çünkü vücudunuzu aç bıraktıkça metabolizmanız yavaşlıyor ve uzun süre aç kaldığınız için bundan sonraki ilk öğününüzde ihtiyacınızdan çok daha fazla yiyorsunuz. Ayrıca verdiğiniz kilo varsa da daha fazlasını geri alıyorsunuz.

 Az Su İçmek

Diyet yapanların bir başka hatası ise diyet yaparken suyu ihmal etmek. Oysaki yapılan araştırmalara göre her gün 2.5 lt su içen bir insan yılda 2.5-3 kilo verebilir. Ayrıca düzenli su içmek sindirim sistemini rahatlatır ve boşaltım sisteminizi düzene sokar. Böylece kabız olma olasılığınız azalır.

 Çok Az ve Çok Fazla Uyumak

Günlük gerekli miktarda uyuyan bir insan uykusunda 300 ile 400 kalori yakabilir. Ama gün içinde ihtiyacından az veya ihtiyacından fazla uyuyan bir insan bırakın kalori yakmayı kilo bile alır. Normal bir insanın günlük 6 ile 7 saat uyuması yeterlidir. Özellikle gece 2-4 arası kesinlikle uyunmalıdır.

 Az Spor

Kilolu olan bir insanın düzenli spor yapması elbette yorucu ve zordur. Ama yine de kendinize uygun bir spor çeşidi seçip onu uygulamalısınız. Ayrıca azda olsa devamlı bir spor kişiye rahat bir şekilde kilo verdirir. Mesela günlük 30 dakikalık düzenli yürüyüşler size 1 ayda ortalama 5 kilo verdirir.

 Light Ürünler Az Kalorili Diye Çok Fazla Tüketmek

 Evet, light ürünler diğerlerine göre daha az kalorilidir ama bu onların bir kaloriye sahip olduğu gerçeğini değiştirmez. Az kalorili diye porsiyonu arttırmak size kilo aldırır.

e-karaman.com

Son Güncelleme: 18.08.2016 11:58
Anahtar Kelimeler:
DiyetDiyaet Yapma
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol