Reklam
Reklam

Doğal Tedavi Yöntemi Ozon Ve Akupunktur

Ozon oksijene göre çok daha fazla enerjiye sahip bir kimyasal bileşendir. Gökyüzünü maviye boyayan ozon, günümüzde sağlıklı yaşam için tıp dünyasında da yerini almıştır.

Doğal Tedavi Yöntemi Ozon Ve Akupunktur
18 Mart 2017 - 13:37

Ozon oksijene göre çok daha fazla enerjiye sahip bir kimyasal bileşendir. Gökyüzünü maviye boyayan ozon, günümüzde sağlıklı yaşam için tıp dünyasında da yerini almıştır. Tıp dünyasında özellikle patolojik durumlarda işe yaradığı kanıtlanmış olup, diğer tedavilere destek olarak birçok rahatsızlıkta ozon tedavisi uygulanmaktadır. Şifa dağıtan ve aynı zamanda ameliyatsız estetik olanında cildi yenilemek için uygulanan ozon terapi, günümüzün en popüler doğal tedavi yöntemlerindendir.

 Ozon tedavisi ne işe yarar?

 Tüm dünyada uygulanan ozon tedavisi, hem güvenli, hem ekonomik hem de pratik bir destek tedavi yöntemidir. "Medical Society for Ozone Application in Prevention and Therapy" adı ile bir birlik kuran Avrupalı terapistler, ozon tedavisi ile ilgili hem hastaları hem de doktorları bilgilendirmeyi amaçlamıştır. Doğal bir tedavi yöntemi olup, tedavi sürecinde ağrıların azaltılması ve iyileşmeyi hızlandırma yönünde olumlu etkileri bulunmaktadır. Ozon tedavisi birçok rahatsızlıkta uygulanır. Tedavi ozon terapi konusunda eğitim almış uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Ozon terapi için iyi araştırma yapılmalı, işinin ehli eğitimli kişilerden alınmalıdır.

 Ozon tedavisinin uygulandığı rahatsızlıklar

 -Dolaşım bozukluklarına

 -Anti-aging ve yeniden canlandırmada

 -Göz hastalıklarında

 -Yaşlılığa bağlı önlem ve tedavide

 -Kanserde

 -Cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonlarında

 -Enfekte yaralarda

 -Bağırsak Hastalıklarında

 -Virüslerden kaynaklanan hastalıklar

 -Karaciğer Hepatit A, B, C hastalıklarında

 -Enflamasyonlu ve dejeneratif eklem hastalıklarında

 -Artritik Romatizmal Durumlarda

 -Diyabet

 -Selülit

 -Zayıflama

 -Bağışıklık sistemi sorunlarında

 -Multiple skleroz çölyak ve benzeri hastalıklarda

 -Nörolojik hastalıklarda

 -Kronik yorgunluk sendromunda

 Ozon tedavisinin alınma şekilleri

 -Majör ve minör yöntem: Kişiden alınan kanın ozonla karıştırılarak geri verilme şeklidir. Majörde 50-200 ml kan, minörde ise 2-5 cc kan alınır.

 -Subkutan: Cilt altına ince uçlu iğne ile ozon enjekte edilmesidir.

 -Vücut boşluklarından ozon gazının verilmesi: Rektal, makat, vajinal veya kulak yolu ile ozon gazının verilmesidir.

 -Eklemlere ozon gazı verilmesi: Uygun iğne ile eklemlere ozon gazı enjekte edilir.

 -Ozonlu sıvıların kullanımı: Ozon karıştırılmış sıvıların yağ veya krem şeklinde haricen kullanılmasıdır.

 -Ozon sauna: Buhar verilen bir ortamda ozon gazı tüm vücuda yedirilir.

 Akupunktur nedir?

            Sigarayı bırakma ve kilo vermede son derece etkili olan akupunktur, faydaları sadece bununla sınırlı kalmayan ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Vücudun belli tanımlı noktalarına akupunktur iğneleri takılarak uygulanır. Beyinde limbik sistem denilen bir bölge bulunmaktadır. Bu bölge tüm organların çalışmasını düzenlemekte, aynı zamanda strese karşı da vücudu dengede tutmaktadır. Akupunktur limbik sistemi desteklediğinden birçok hastalığın tedavisinde etkilidir.

 Akupunktur hangi hastalıkların tedavisinde etkilidir?

 -Migren

 -Obezite

 -Sigara bağımlılığı

 -Astım

 -Bel ve boyun fıtığı

 -Alerjik hastalıklar

 -Depresyon

 -Kaygı bozuklukları ve panik atak

 -Çocuklarda gece yatağı ıslatma

 -Uyku bozuklukları

 -Gebelikte bulantı-kusma

 -Kabızlık

 -Eklem kireçlenmeleri

 Organlardaki fonksiyon bozukluğu birçok hastalığa davetiye çıkarır. Akupunktur, organ fonksiyonlarını düzenleyerek bu sebepten ortaya çıkan hastalıkların tedavisinde son derece etkilidir. Hastalıklara olan direnci arttırdığından strese karşı da dayanıklılığı arttırmaktadır. Akupunktur tedavisi gören kişi eskiye göre çok daha huzurlu ve dingindir. Beyinde ağrı kesici hormonlar salgılayan bölgeleri uyardığından özellikle kronik ağrı çekenlerde önemli bir rahatlama sağlamaktadır. Kas gevşetici özelliği ile baş, bel, boyun ve daha birçok bölgedeki kas ağrılarını giderir. Açlık duygusunu kontrol ettiğinden zayıflamak isteyenlerin başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Başta sigara ve alkol olmak üzere her çeşit bağımlılıkta akupunktur tedavisi bağımlılıktan kurtarmaktadır.

 Akupunktur uygulama belgesi olan uzmanların uyguladığı bir tedavi yöntemi olup, bu belgesi olmayanlar tarafından uygulanmamaktadır. Bu nedenle akupunktur tedavisi için araştırılan kişi ve kurumlarda bu belge sorgulanmalı, belgesi olmayanlara itimat edilmemelidir.

Uzm. Dr. Aynur Ketene
Akupunktur Ankara Ozon Terapi Uygulamaları

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum