kent otel
19 Nisan 2017 Çarşamba 16:25
Karaman'da Sağlıklı Beslenen Okullara Sertifikaları verildi

Karaman - Okullarda sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivitenin arttırılması amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen Beslenme Dostu Okul Programı kapsamında düzenlenen sertifika törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin, Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Hüseyin Oduncu, Hasan Topal, İbrahim İbrahimoğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve beslenme dostu okul ekibi katıldı.

Düzenlenen törende kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu davetlileri selamlayarak konuşmasına başladı. İl genelinde Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifikalarını almış okul sayısının beklenenden düşük olduğunu belirten İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, önümüzdeki süreçte bu sayının en az yüzde 40 artış göstermesi gerektiğini vurguladı.

İl Müdürü Kuntoğlu, sağlıklı bir nesil yetiştirmenin önemli olduğunun altını çizerek dengeli ve sağlıklı beslenme konusunda verilen eğitimlerle, sağlık alanında tedaviye ihtiyaç duymadan, harcama ve kayıpların önüne geçilebileceğini belirtti.

Projelerde önemli olanın sürdürülebilir şekilde uygulamalar gerçekleştirilmesi olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, öğrencilerin sağlıklı bir geleceğe kavuşturulması noktasında Beslenme Dostu Okul Programının yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu´nun ardından kürsüye gelen İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin yaptığı konuşmada dünyada beslenmeye bağlı oluşan hastalıkların en sık görülen ölüm nedenleri sıralamasında 2. sırada yer aldığını belirtti.

Sertifikalandırma sürecinde verilen eğitimlerle küçük yaşlardan itibaren edinilen alışkanlıklarla toplumumuzun daha kaliteli hayat sürülebileceğini ifade eden Dr. Musa Şahin, sertifika alan okullara teşekkür ederek diğer okullara da örnek teşkil etmesi bakımından bu programın önemli olduğunu söyledi.

Konuşmalar sonrasında sertifika törenine geçildi. Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanan Gevher Hatun Anaokulu, Vali Ali Akan İlkokulu, Hamza Anaç İlkokulu, Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yunuskent Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi´nin sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile İl Halk Sağlığı Müdürü tarafından verilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Miniklerin sergiledikleri gösterilerle renk kattıkları program kokteyl ve ikramlarla sona erdi.

Son Güncelleme: 19.04.2017 17:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol