Reklam
Reklam

Skeç yarışmasında zirve Sakarya Cemil Meriç Lisesinin oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her ilde düzenlenen skeç yarışmasının Sakarya ayağının birincisi Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi oldu.Gençlik ve Spor Bakanlığının, 14-29 yaş arasındaki gençlerin hayallerini sahneye taşıyabileceği,...

Skeç yarışmasında zirve Sakarya Cemil Meriç Lisesinin oldu
19 Mart 2017 - 14:57

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her ilde düzenlenen skeç yarışmasının Sakarya ayağının birincisi Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığının, 14-29 yaş arasındaki gençlerin hayallerini sahneye taşıyabileceği, “Hayallerini Sahneye Taşı” adlı proje kapsamında Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü Adapazarı Gençlik Merkezi tarafından Orhan Gazi Kültür Merkezinde skeç yarışmaları düzenlendi. Yarışmaya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Sakarya Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesinden birer grup katıldı. Kendi yazdıkları oyunları sergileyen gençler, birbirinden güzel işlere imza attı. Orhan Gazi Kültür Merkezinde ter döken gençler, dereceye girip bölge finaline gidebilmek birbirleriyle yarıştı. Yarışmanın ardından bir konuşma yapan Sakarya Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan Çokan, öğrencileri emeklerinden dolayı tebrik etti. Bakanlık bünyesinde bu tarz yarışmaların devam edeceğini belirten Çokan, gençleri Gençlik Merkezi’ne davet etti.

Jüri değerlendirmesi sonunda Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinden katılan ‘İstasyon İnsanları’ grubunun ‘Levlâ: Bir Varoluş Hikayesi’ isimli oyunu birinci oldu. Sakarya Anadolu Lisesinden katılan “Gerçeğin Soytarısı” grubunun Hayalperest isimli oyunu ikinci olurken, Sakarya Üniversitesinden katılan ‘Mavi Düş’ grubunun oyunu ‘Birlik’ üçüncü oldu. Yarışmada birinciliği kazanan Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinin ‘İstasyon İnsanları grubu’ önümüzdeki haftalarda Sakarya’yı, Bursa’da yapılacak olan bölge finalinde temsil edecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum