Başkan Şahin: "Kızılırmak Üniversitesi için seferberiz"

Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “İlk hedefimiz ilçemize yeni fakülteler kazandırmaktır. Kızılırmak Üniversitesi için seferberiz" dedi.Başkan Şahin ziyaretine gelen Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç...

Başkan Şahin: "Kızılırmak Üniversitesi için seferberiz"
16 Mart 2017 - 18:10

Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “İlk hedefimiz ilçemize yeni fakülteler kazandırmaktır. Kızılırmak Üniversitesi için seferberiz" dedi.

Başkan Şahin ziyaretine gelen Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ile Bafra’ya yeni fakülteler kurulması, Meslek Yüksekokulumuzun fiziki durumu ve Bafra Kızılırmak Üniversitesi kurulması konularında fikir alışverişinde bulundu.

Görüşme sonrası Başkan Şahin yaptığı açıklamada, “Rektörümüz Samsun’un bir üniversite ve eğitim şehri olması için çalışmalarını biliyoruz. Ziyareti ve emekleri için çok teşekkür ediyorum. Ziyareti sırasında Bafra Kızılırmak Üniversitesi hedefimiz için gerekli görüşmeleri yaptık. Bu konuda Bafra’nın tüm unsurları ile seferberlik içinde olduğumuzu bir kez daha ifade ettik. İlk hedefimiz ilçemize yeni fakülteler kazandırmaktır. Meslek Yüksekokulumuzun fiziki durumu konusunda da çözüm arayışlarımız bulunuyor. Bafra’nın bir üniversiteye kavuşması Samsunumuz için de önemli bir kazanım olacaktır. Bafra için belirlediğimiz 5 ana hedeften biri olan üniversiteye inşallah kavuşacağız. Bafra hedeflerine birlik ve beraberlik içinde yürüyecektir” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum