Reklam
Reklam

Down sendromlulara müjde

Atakum Belediyesi Şehit Polis Demet Sezen Kres ve Gündüz Bakim Evinde düzenlenen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun’un ilk down sendromlular parkını hizmete açacaklarının müjdesini verdi.Atakum Belediyesi Özgecan Kadın...

Down sendromlulara müjde
21 Mart 2017 - 19:02

Atakum Belediyesi Şehit Polis Demet Sezen Kres ve Gündüz Bakim Evinde düzenlenen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun’un ilk down sendromlular parkını hizmete açacaklarının müjdesini verdi.

Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi ile Varyant Özel Eğitim Kurumları işbirliği ile 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliği düzenlendi. Atakum Belediyesi Şehit Polis Demet Sezen Kres ve Gündüz Bakim Evinde düzenlenen etkinliğe Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı ile çok sayıda davetli katıldı. Atakum Belediyesi Şehit Polis Demet Sezen Kres ve Gündüz Bakim Evinde bulunan çocuklar ile Varyant Özel Eğitim Kurumlarında bulunan melek yüzlülerin buluşması renkli görüntüler de ortaya çıkarttı. Çeşitli aktiviteler eşliğinde sürdürülen programda minikler, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ile kutlama pastası kesti. Melek yüzlü çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Taşçı, aileleriyle uzun süre sohbet etti.

"Bizim için kıymetlisiniz"

Down sendromu karşısında farkındalıklarının son derece yüksek olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Melek yüzlülerimiz olan yavrularımız, bizim için son derece kıymetli. Down sendromlulara verdiğimiz kıymeti her fırsatta ortaya koyuyoruz. 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde gerçekleştirilen bu etkinlik ile keyifli bir gün geçirmelerini istedik. Bu isteğimiz de fazlasıyla gerçek oldu. Atakum Belediyesi Şehit Polis Demet Sezen Kres ve Gündüz Bakim Evinde bulunan çocuklar ile Varyant Özel Eğitim Kurumlarında bulunan yavrularımızın kaynaşarak ortak bir etkinlik içerisinde yer alması bizleri son derece mutlu etti” dedi.

Taşçı müjdeyi verdi

Samsun’un ilk Down Sendromlular Parkı’nı hizmete açmaya hazırlandıklarını ifade eden Başkan Taşçı, “24 Mart 2017 Cuma günü, Samsun’da bir ilke imza atacağız. Samsun’un ilk Down Sendromlular Parkını hizmete açıyoruz. İçerisinde down sendromlu çocuklarımızın bütün sosyal ihtiyaçlarının olacağı bu park alanımız ile Atakum ilçesinde down sendromlular için önemli bir hizmet alanı oluşturmuş olacağız” diye konuştu.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, konuşmasının ardından çocuklarla birlikte etkinlikleri izledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum