kent otel
01 Mart 2017 Çarşamba 13:23
Ekinci öğrencilerle buluştu

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, özel bir okulda bir araya geldiği öğrencilere, başarılı olmanın yollarını anlattı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, özel bir okulda öğrencilerle bir araya geldi. Rutin belediyecilik çalışmalarının yanı sıra toplumun her kesimiyle de bir araya gelen Ekinci, son olarak özel bir okulda geleceğin liderleri diye adlandırdığı öğrencilerle buluştu. Okul girişinde okul yöneticileri ve öğrenciler tarafından karşılanan Başkan Ekinci, öğrencilere hayatta başarılı olmanın yollarını anlattı. Öğrenciler tarafından kendisine sorulan sorulara da içtenlikle cevap veren Ekinci’nin konuşmaları sık sık alkışlarla kesildi. Keyifli bir sohbet şeklinde devam eden söyleşide Başkan Ekinci, idealsiz ve hedefsiz insanın hayattan zevk alamayacağını bunun için her kesin bir idealinin ve hedefinin olması gerektiğini söyledi. Ekinci konuşmasının devamında,

“İdealsiz insan, hedefsiz insan hayatından zevk almaz, hayatın bir anlamı kalmaz. Hayatımız bir çizgi doğrusu biz bu doğruluğun bir tarafındayız. Geri kalan kısmı da bir şekilde doldurmak istiyoruz ama iyi bir şekilde. Hep hedef büyüterek ama idealim şu öncelikle üstlendiğim görevi layıkıyla yerine getirmek. Sorumluluk aldığım ilçenin dönüşümünü sağlamak ama bu dönüşümün içerisinde asıl önemli olan insanların içerisinde o zihinsel dönüşümün sağlanmasına vesile olmak. Makam anlamında bir şey ifade ediliyorsa şunu gördüm ben önüne makam koyup çalışan insanlar bir yere gelemezler. Ama üstlendiği makamı, işgal ettiği makamı iyi bir şekilde bunu hizmete dönüştürenler makamlar kendilerine sunulur. Dolayısıyla burada da idealim şu öncelikle bu Eyyübiye Belediye Başkanlığını çok iyi bir şekilde yapmak, yaptıktan sonra ilçemiz içerisinde bir dönüşüm sağlamak. Tıpkı bir göle, suya bir taş attığınız zaman biliyorsunuz bir dalga oluşur. Bizim de hedefimiz budur” diye konuştu.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol