Harran Üniversitesinde manevi hastalıklar ve çözüm yolları paneli

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi, sağlıkta pozitif düşüncenin önemini anlatan bir panele ev sahipliği yaptı.Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi büyük amfi salonunda, Sağlıkta Pozitif Düşünce Kulübünün girişimleriyle düzenlenen panele...

Harran Üniversitesinde manevi hastalıklar ve çözüm yolları paneli
09 Mart 2017 - 18:10

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi, sağlıkta pozitif düşüncenin önemini anlatan bir panele ev sahipliği yaptı.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi büyük amfi salonunda, Sağlıkta Pozitif Düşünce Kulübünün girişimleriyle düzenlenen panele Rektör Vekili Prof. Dr. Şerafettin Çelik, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ercan Yeni, Hastane Başmüdürü Abdullah Göçmez, Tıp Fakültesi öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yrd. Doç. Mehmet Asoğlu, Öğretim Görevlisi Sabahattin Yaşar ve Salih Hartavioğlu’nun panelist olarak katıldığı program Rektör Vekili Prof. Dr. Şerafettin Çelik açılış konuşmasını yaptı. Çelik, "Sağlıkta pozitif düşünce sınırlı düşüncedir. Sağlıklı düşünce fikrine sadece sağlık açısında bakmamalıyız. Hayatın her alanında pozitif düşünceyi önemsemeliyiz. Biz biliyoruz ki güzel görmek lazım. Güzel düşünmek lazım. Bunun da anlamı pozitif düşünmeyle olur. Bu şekilde biz hayata bakarsak hayat akışımız çok daha güzel olur. Pozitif düşünce sağlık açısında tedavi edici özelliği olması bakımında çok daha önemlidir” diyerek pozitif düşüncenin maddi hastalıkların yanında manevi hastalıkların da tedavi edilmesinde de önemli bir yeri olduğu artık bilinen bir gerçektir” dedi.

Panelde konuşan Öğretim Görevlisi Salih Hartavioğlu, sağlıkta pozitif düşüncenin öneminden bahsederek pozitif düşüncenin tedavi edici özelliklerini örnekleriyle anlattı. Öğretim görevlisi Sabahattin Yaşar da, hayatı pozitif anlama ve yaşama konusunda bir sunum yaparken Yrd. Doç. Mehmet Asoğlu ise stresten ve stresle baş etmenin yöntemlerinden bahsetti. Panelde son olarak Doç. Dr. Hüseyin Akpınar musiki ve sağlık konusunda katılımcılara bilgi verdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum