Reklam
Reklam

ŞEHİRLERARASI YOLCU OTOBÜSLERİ VE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENDİ

Aksaray Valiliği İl Özel İdaresi ile Aksaray Belediyesi işbirliğinde korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında şehirlerarası otobüs terminalinde yolcu otobüsleri ve toplu ulaşım araçları denetlendi. Uygulamada, kontrollü sosyal hayat döneminde uyulması gereken kurallar ile birlikte temizlik, maske ve mesafe denetimleri yapıldı.

05 Eylül 2020 - 11:45

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge doğrultusunda yurt genelinde başlatılan korona virüs denetimleri Aksaray’da başladı. Aksaray Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Murat Arslan ile birlikte İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Akbulut ve İl Özel İdare Yol Ulaşım Şube Müdürü Mustafa Yalvaç, zabıta memurları eşliğinde şehirlerarası otobüs terminalinde yolcu otobüslerinde maske, sosyal mesafe, hijyen konusunda denetim gerçekleştirdi. Denetimlere şehir içi toplu taşıma araçları da tabi tutuldu. Terminal içeresinde ticari taksi ve duraklarda temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol edildi.

Denetimlerde otobüs firmalarından, covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarına daha fazla dikkat etmeleri istendi.

Tedbirlere uymayanlarla ilgili Hıfzıssıhha Kurulunun belirlediği oranda idari para cezası verileceği bildirildi.

Aksaray Belediyesinden yapılan açıklamada, toplum sağılığını korumak ve virüsün yayılımcı etkisini ortadan kaldırmak ve vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi için denetimlerin kesintisiz ve süreklilik teşkil edecek şekilde gerçekleşeceği ifade edildi.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum