Reklam
Reklam

Sinop'ta Milli Eğitim "Pardus"a geçiyor

Sinop - Sinop İl Milli Eğitim Şube Müdürü Tamer Yurtseven, Sinop’ta kademeli olarak milli işletim sistemi olan “Pardus”a geçmeyi hedeflediklerini söyledi.Sinop Uzaktan Eğitim Merkezinde gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan,...

Sinop'ta Milli Eğitim "Pardus"a geçiyor
23 Mart 2017 - 15:51 - Güncelleme: 27 Mart 2017 - 18:53

Sinop  - Sinop İl Milli Eğitim Şube Müdürü Tamer Yurtseven, Sinop’ta kademeli olarak milli işletim sistemi olan “Pardus”a geçmeyi hedeflediklerini söyledi.

e karaman haber sitemizin edindiği bilgiye göre, Sinop Uzaktan Eğitim Merkezinde gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Müdür Yardımcısı Davut Kaya, Şube Müdürü Tamer Yurtseven, Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Yüksel Sandalcı, akademisyenler, proje ortakları ve çok sayıda bilgisayar öğretmeni katıldı.

Milli işletim sistemi “Pardus”a geçme konusunda yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalardan bahseden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Tamer Yurtseven, “Bizim buradaki projedeki asıl amacımız milli işletim sistemimiz olan Pardus’u Milli Eğitim Bakanlığı sistemlerine kurmak. Bizim projemiz şu: Sinop’ta bulunan yaklaşık 500 bin lira maliyeti olan Uzaktan Eğitim Merkezini bir Pardus eğitim merkezine dönüştürmek. Öğretmenlerimize Pardus eğitimi vereceğiz. Buradaki amaç, kurumlarımızı ve ülkeyi bu konuda bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak. Yaptığımız eğitimler sonrasında burası bir Pardus eğitim merkezi haline dönüşecek. Sinop Milli Eğitim temel eğitim kurumları başta olmak üzere milli işletim sistemine geçmek. Hazır kurulu olan sistemi Pardus işletim sistemi ile beraber okullarımıza sunup temel eğitim kurumlarımızdan başlayarak kademeli olarak milli işletim sistemimiz olan Pardus’a geçmek. Bunun hem virüs anlamında hem güvenlik anlamında oldukça büyük artıları olacak. Milli ekonomiye oldukça büyük katkıları olacak” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum