Reklam
Reklam

Esentepe Kentsel Dönüşüm Projesi tanıtımı

Sivas Belediyesinin prestij projeleri içerisinde yer alan Esentepe Yunus Emre Kentsel Dönüşüm Projesi halka anlatıldı.Sivas Belediyesinin prestij projeleri içerisinde yer alan Esentepe Yunus Emre Kentsel Dönüşüm Projesi, Sivas Belediye Başkanı...

Esentepe Kentsel Dönüşüm Projesi tanıtımı
12 Mart 2017 - 15:26

Sivas Belediyesinin prestij projeleri içerisinde yer alan Esentepe Yunus Emre Kentsel Dönüşüm Projesi halka anlatıldı.

Sivas Belediyesinin prestij projeleri içerisinde yer alan Esentepe Yunus Emre Kentsel Dönüşüm Projesi, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın sunumu ile projenin kapsam alanında yer alan Esentepe ve Yunus Emre Mahallesi sakinlerine anlatıldı. Konuyla ilgili olarak Süleyman Demirel İlköğretim Okulu Salonunda konuşan Aydın, proje ile bölgenin Sivas’ın en değerli yerlerinden bir tanesine dönüştürüleceğini ifade edip, “Bu güne kadar 3 milyon TL’lik bir harcama yaparak; Esentepe ve Yunus Emre Mahallerinin kentsel tasarım çalışmalarını tamamladık. Mülkiyet hakları tespit edildi. Kentsel dönüşümü fırsata çevirmek istedik. Sizlerin büyük zorlukla elde ettiğiniz mülklerin değerinin artmasını bu bölgenin yeni cazibe merkezi olmasını istedik. Burası Sivas’ın en kıymetli bölgelerinden biri olacak.” dedi.

Bende bir köylü çocuğuyum.

Başkan Aydın, proje alanındaki sakinlerin bir çocuğunun kırsaldan kente göçen aileler olduğunu, kendisinin de bir köylü çocuğu olduğunu hatırlatıp, “Tamamı bir milyon metrekarenin üzerinde bir alan. Bu alanı bir bütün olarak tamamı boş bir arazi gibi planlayarak projeyi gerçekleştireceğiz. Sizler buradaki mülklerinizi değerlendirirken bir müteahhide kat karşılığı veriyorsunuz. Müteahhitte eviniz varsa evinizi yıkıyor, yeni bina yapıyor. Size de arsanız karşılığında daire veriyor. Biz yıktığımız, çöpe attığımız enkaza da para veriyoruz. Bahçenizde duvarınız varsa onun parasını da ödüyoruz. Ağacınız varsa onun parasını da ödüyoruz. Buna ilave olarak 36 aya kadar sizlere evleri yıktığımız andan itibaren kiralarınızı ödüyoruz. Bizi yakinen tanıyorsunuz bende bir köylü çocuğu olarak buradaki vatandaşımızın mülkiyet değerleri bir ise iki olsun, iki ise dört olsun istiyorum. Sivas’ın gelişmesi için sizin kazanmanız lazım.” Şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum