Reklam
Reklam

Vali Gül, kaymakamlar ile bir araya geldi

Kaymakamlar toplantısı, Vali Davut Gül’ün başkanlığında gerçekleştirildi.İl Özel İdaresi Encümen Salonu’ndaki toplantıya, vali yardımcıları ve tüm ilçe kaymakamları katıldı. Toplantıda asayiş ve güvenlik hizmetlerinin yanı sıra...

Vali Gül, kaymakamlar ile bir araya geldi
22 Mart 2017 - 18:10

Kaymakamlar toplantısı, Vali Davut Gül’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi Encümen Salonu’ndaki toplantıya, vali yardımcıları ve tüm ilçe kaymakamları katıldı. Toplantıda asayiş ve güvenlik hizmetlerinin yanı sıra ilin yönetim, ekonomik, sağlık, sosyal yardım, kültür, çevre ve şehircilikle ilgili konuları görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı sonunda görüşlerini dile getiren Vali Gül, Sivas’ın coğrafi olarak Türkiye’nin en büyük ikinci şehri olduğunu ifade ederek, yaklaşık 7 bin 500 kilometrenin üzerinde birinci sınıf yollarının olduğunu söyledi.

3 bin kilometrelik yolun bakım,onarım işlemlerinin ciddi bir maliyet tuttuğunu vurgulayan Gül, "Yeni asfalt yapımı ciddi anlamda ekonomik külfet doğuruyor. Bunun için Sivas İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan bütçeler var. Ayrıca 2004’ten beri uygulanan KÖY-DES programları var. Geçen sene KÖY-DES’ten 14 Milyon 716 bin TL ilave kaynak gelmişti. Bu önemli bir kaynak. Bununla köylerin; asfaltı, içme suyu, parke taşı gibi ihtiyaçlarını kaymakamlarımızla birlikte yapmıştık. Bu sene sayın başbakanımızın özel talimatı, milli eğitim bakanımızın ve milletvekillerimizin takibiyle geçen sene 14 milyon olan bütçemiz bu sene 39 milyon 800 bin lira oldu. Ayrıca ilk defa bu sene grup yolları sıcak asfalt yapılacak. Ona da yaklaşık olarak 47 milyon lira ödenek gelecek. Her iki ödeneği topladığımızda Sivas’ta 87 milyon lira gibi bir para harcanacak. Bununla da mevcut yollarımızın bakımının ve yeni asfaltların yapılması, içme suyu, parke taşı gibi ihtiyaçlarımızın giderilmesi sağlanacak" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum