Reklam
Reklam

Ricardo Quaresma PFK'ya sevk edildi

Beşiktaşlı oyuncu Ricardo Quaresma, ’cezalı olmasına rağmen akredite alanına girmesi’ nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

14 Mart 2017 - 19:20 - Güncelleme: 14 Mart 2017 - 20:00

Beşiktaşlı oyuncu Ricardo Quaresma, ’cezalı olmasına rağmen akredite alanına girmesi’ nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

Haber sitemizin edindiği bilgiye göre, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bugün alınan disiplin sevki kararları açıklandı. TFF’nin resmi sitesinden açıklanan disiplin sevkleri şu şekilde:

"Fenerbahçe Kulübü’nün 10.03.2017 tarihinde oynanan Aytemiz Alanyaspor-Fenerbahçe Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki ’çirkin ve kötü tezahüratı’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Beşiktaş Kulübü futbolcusu Ricardo Andrade Quaresma Bernardo’nun 12.03.2017 tarihinde oynanan Beşiktaş -Kayserispor Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki ’cezalı olmasına rağmen akredite alanına girmesi’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 95/2. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Trabzonspor Kulübü’nün 13.03.2017 tarihinde oynanan AKHİSAR Belediye Gençlik ve Spor- Trabzonspor Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki ’çirkin ve kötü tezahüratı’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Galatasaray Kulübü’nün 03.09.2016 tarihinde oynanan Galatasaray -Boluspor Özel müsabakasındaki ’talimatlara aykırı hareketleri’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. Maddesi ile Özel Müsabaka ve Turnuva Talimatı’nın 4. ve 5. maddeleri uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Boluspor Kulübü’nün 03.09.2016 tarihinde oynanan Galatasaray-Boluspor Özel müsabakasındaki ’talimatlara aykırı hareketleri’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. Maddesi ile Özel Müsabaka ve Turnuva Talimatı’nın 4. ve 5. maddeleri uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Samet Aybaba’nın 13.03.2017 tarihinde yaptığı basın toplantısındaki ’sportmenliğe aykırı açıklamaları’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum