TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER JUDO ŞAMPİYONASI KARAMAN'DA BAŞLADI

Karaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası Yunus Emre Spor Salonu’nda düzenlenen törenle başladı.

TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER JUDO ŞAMPİYONASI KARAMAN'DA BAŞLADI
23 Şubat 2019 - 15:23

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu (TGESF) faaliyet programında yer alan TürkiyeGörme Engelliler Judo Şampiyonası düzenlenen törenin ardından başladı. Yunus Emre Spor Salonu’ndaminikler, yıldızlar, gençler, ümit gençler ve büyükler kategorilerinde gerçekleşen şampiyonada 35 ilden 189 sporcu mücadele ediyor.
Yunus Emre Spor Salonu’nda Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “22-24 Şubat tarihleri arasında ilimizin ev sahipliğinde düzenlenecek Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası'na hoş geldiniz safalar getirdiniz. Bugün burada Türk Dili’nin Başkenti Karamanımızda sizleri ağırlamaktan, misafir etmekten büyük onur ve gurur duyuyoruz. 2 gün boyunca devam edecek bu önemli şampiyonada illerini temsil edecek sporcularımıza şimdiden başarılar diliyor, sakatlıksız, kazasız bir turnuva olmasını temenni ediyorum. Sizleri tekrar ilimizde ağırlamaktan dolayı duyduğumuz mutluluğu belirterek, böylesine güzel bir şampiyonanın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.
Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan ise, “ Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Judo Şampiyonası Karaman ilinde yapılıyor. Güzel bir turnuva oluyor şuanda birinci gündeyiz. Sporcularımız kulüplerinden antrenmanlı bir şekilde geldiği için rekabet içerisinde mücadeleci bir turnuva gerçekleştiriliyor. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu için judo branşı çok önemli. Bu yıl bir Dünya Şampiyonasında bir sporcumuz ilk defa bir altın madalya aldı. 2016 yılında 2 bronz madalya almıştık. Hedefimiz 2020 ParalimpikOyunlarında üç ile altı arası bir madalya almak. Tabi bu madalyanın renginin de altına doğru yönelmesi için elimizden gelen tüm gayreti teknik ekip ve kulüplerle birlikte gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Amacımız Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek, Paralimpik’te İstiklal Marşımızı okutmak. Bunada inanıyorum ki bizim sporcularımız devletimizin verdiği imkanlarla bunu başaracaklar. Ayrıca şunu da ifade etmek istiyorum. Karaman ilinde güzel bir turnuva gerçekleştiriyoruz. Tüm takımlarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.
Yapılan törenin ardından müsabakalara devam edildi.
Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası’nın açılış törenine, Karaman Valisi Fahri Meral, Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ve vatandaşlar katıldı.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum