31 Mart seçimine aylar kala,her zamanki kibirle,büyüklenmeyle Karaman AKP yönetimi elinden geldiğince nasılsa seçimi biz kazanırız havasına girdiler.Öyle ki;Karamanoğlu Mehmet Bey gelse seçimi biz alırız diyecek kadar işi ileri derecede kibir ve haşa İlah derecesinde kendilerini büyük görerek aslında Karaman seçmenini koyun yerine,çantada keklik yerine koydular.Karaman’ı temsil etsin diye,sorunlarını çözsün diye bizlerin oylarıyla seçilen vekillerimizin de bu büyüklenmeye,bu kibir havasına göz yumması,aldırış etmemesi,seçen halkın feryadına kulak asmaması da aslında bu kaçınılmaz sonun hazırlanmasında en büyük faktördür.
    Karaman Ak Parti yönetimi yangın yeri şu anda.Herkes sorumluluğu bir diğerine atma çabasında.Nasıl olur da ben bu işin içinden kazasız,belasız çıkarım derdinde.Bununla birlikte Karaman Belediyesi ile ilgili çok vahim iddialar yine Karaman içinde hem de yüksek sesle konuşulmakta.Belediye Başkanının sekterinin hiç vasfı olmamasına rağmen hangi gerekçe ile Başkanın özel sekreteri yapıldığının sorgulanmasından tutun da eski Kadın Kolları Başkanının eşinin bıçakla yaralanmasının altında yatan sebebin tam olarak aydınlatılmadan Kadın Kolları Başkanının apar topar değiştirilmesine,Organize Sanayideki ticari arsa konusunda kimlere kolaylık sağlandığının halen daha aydınlatılamamasından ve daha neler neler.Karaman küçük yer olması hasebiyle aslında duyulmaz diye yapılan işlerin bir şekilde halk içinde duyulup infial yaratması ve baştakilerin bu veya buna benzer durumları açıklamama konusunda üç maymunu oynaması da yine bizlerin koyun gibi görülmesinin açık göstergesidir.Ama şu da bir gerçek ki;Bizler görmüyor gibi yapıyoruz diye bizleri de susacak vey sağır olacak zannetmesin kimse.
    Seçim bitti; Karaman Ak Parti yönetimin bu devasa başarısızlık için acaba bir çalışması olacak mı? Karaman Milletvekillerinin yerine yine her zaman ki gibi Sayın Lütfi Elvan Bey mi el atacak bu duruma Karaman’ın bir evladı ve sevilen bir büyüğü olarak.Karaman yönetimindeki sıkıntıyı konuşmak ve Belediye elden gidecek bu seçimde tezini konuşmak için Ankara’ya gidecek olan  kişileri Ankara’ya göndermeyenler hakkında gerekli araştırma yaplılıp parti içinde ihraç,kınama cezası vs.verilecek mi? Göstermelik disipline sevk edilip sonrasında geri çektirilecek mi ?Yoksa bu sefer disipline gönderildikten sonra ceza verilecek mi? Babasının çiftliği görüp,partiyi daha sıcak ortama dönüştürüp,halkla iç içe olmak yerine kendi işleri için çabalayan yönetim kadrosunun yerine gerçekten çalışacak,Halka hizmet Hakk’a hizmet düsturu edinen kişiler getirilecek mi? Ve en önemlisi Karaman için seçtiğimiz Milletvekillerimizin geldiklerinde parti yöneticileriye vakit geçirmek yerine halkın içine karışmaları için daha ne yapmamız gerkiyor halk olarak? Sadece tv’lerde birkaç gördüğümüz Recep Şeker vekilimizi ne zaman bizlerin içine karışmış göreceğiz? Recep Şeker Vekilimizle bire bir konuşmak için internet üzerinden Tv yayını mı yapmamız mı gerekiyor? Diğer Milletvekilimiz Selman Beyi aynı şekilde ne zaman bizim yanımızda göreceğiz? Danışmanını yanında alıp Parti içinde görünüp aynı hızla Ankara’ya dönmek yerine halka karışması için ne yapmamız gerekiyor? Parti yöneticilerinden başka halk da var Karaman’da bunu öncelikle bilin Sayın Vekillerimiz. 
    Bu veya buna benzer neden-sonuç ilişkilerinin ışığında Karaman’ın evladı,sevilen kişi Savaş Kalaycı tüm bu eksikliklere rağmen tamamlayıcı olmak adına Karaman’ımızın Belediye Başkanı oldu.A slında bu bir nevi Ak Parti yönetiminin halkı koyun görmesine,kibirlerinin aşırı olmasına bir tepkiydi.Ve Karaman halkı koyun olmadığını,çantada keklik olmadığını Savaş Kalaycı’yı seçerek gösterdi.Yıllarını siyaset arenasında geçirmiş,tabiri yerindeyse Kurtların arasından sıyrılıp Belediye Başkanı oldu.Bu bile aslında sayfalarca yazılacak bir başarıdır.Umarım biz halk için elinden gelenin fazlasını yapar ve bizlere hizmet adına çalışmaktan geri durmaz.Şahsi kanaatim şu ki;Evvela makama oturduğu vakit belediyenin borcunu açıklaması gerekiyor.Şeffaf olma adına bu adımı atması kanımca çok yararlı olacak ve bizlerin bu konudaki kafa karışıklığını bitirecektir.Bunu yapması en büyük temennim ve beklentimdir bir gazeteci olarak.
    Sonuç olarak Savaş Kalaycı seçildi ve halkın oyuyla bu makama layık görüldü.Kendisine başarılar diliyor,Ak Parti yönetimine de bir an önce bu kibirden vazgeçip,şapkalarını önlerine alıp hatalar konusunda özeleştiri yapmasını ve sorumluların derhal bulunarak çözüme kavuşturulmasını,en önemlisi de SEÇİLENİN SEÇENDEN KAÇMADIĞI BİR KARAMAN DİLİYORUM.
Selam ve Dua ile.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.