kent otel
30 Ekim 2016 Pazar 21:27
Edu Ve Gov Backlinkler Değerli Mi?

A. Kullanım Yerleri

Edu ve Gov tamamen devlet elinde olan uzantılardır. Genellikle üniversitelere daha doğrusu devlet eline bağlı olan kurumlara verilir. Peki, Edu Ve Gov Backlinkler Değerli Mi Devlet eline bağlı olduğundan dolayı çok değerlidir.

Bu uzantılar genelde arama motorlarında popüler bağlantılar kısmında göze çarpmaktadır. Bu sayede kullanıcılar internet sitelerinin pagerank ve trustrank değerlerini( bir link analiz tekniğidir. Bu sayede spam olan web sayfaları yarı otomatik olarak belirlenmektedir) yükseltmektedir. Özellikle bir arama motoru olan Google'a göre en iyi içerik bu sitelerdedir.

Çünkü kâr amacı gütmezler ve bu Google için önemli prensiplerden biridir. Ayrıca com, net ve org'dan çok daha yararlı backlinkler gov ve edu'dan gelmektedir. Dolayısıyla edu ve gov uzantılarının backlinkleri internet sayfası kullanıcıları arasında oldukça popülerdir. Doğal bir uzantı olan edu ve gov, tamamen ücretsizdir. Yalnız sürekli olarak yenilenmesi backlinklerin kullanım ömrü ve verdiği güven açısından oldukça önemlidir.

B. Backlink Alımı

Üniversitelere verilen bu uzantılar, oldukça kaliteli ve değerlidir. Link alımı olarak kolay link alımı alınmadığı için backlinkleri de değerlidir. Normal şartlarda kolay kolay backlink alamazsınız, ancak edu ve gov uzantılı üniversitelerin forum bölümü varsa bu bölümden gönderilen yazılar vasıtasıyla backlink alınabilir veya ders içeriklerine sahip bir siteye sahipseniz üniversiteye mail atarak sitelerinde yer edinmeyi teklif edebilirsiniz.

İnternet üzerinde edu ve gov backlinkleri satışı yapan platformlar da mevcuttur. Bu platformlar genellikle site sahibi izni olmadan hack yöntemiyle bu backlinklere sahip oluyor. Yasal olmadığı ve bu yöntemi kullananlara da iş açacağı aşikâr. Bu tarz sitelerden çok fazla link çıkışı yapılmakta olduğu için backlinklerin kalitesi düşer ve istenilen verim alınmaz. Dolayısıyla artması beklenen trustrank değeri yükselmez ve kullanıcılar doğal uzantıya sahip olmaz.

 

e-karaman.com

Son Güncelleme: 30.10.2016 21:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol