kent otel
12 Şubat 2017 Pazar 13:20
Temel Seo Ayarları Nelerdir?

Arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarına Seo denildiğini herkes bilmektedir. Seo site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Birincisi arama motorlarında yükselmek amacıyla yapılan işlemlerini tamamını kapsamak ikincisi ise arama motorlarında siteleri ya da ana sayfaların üst sıralara çıkabilmesi amacıyla yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Peki, Seo’yu oluşturan temel seo ayarları nelerdir? Kısaca açıklayalım.

Temel Seo ayarları üç başlık da toplanmaktadır bunlar ise şu şekildedir;

 - Başlık,

 - Açıklama

 - Gizlilik

 - Yayınlar yorumlar ve paylaşımlar

Başlık

Seo uyumlu çalışmalarda ilk baştaki temel özellik başlıklardır. Başlıkların kısa tutulması çok önemlidir Bunun dışında başlıkların çalışmaların amacına uygun olması ve okuyucuyu etkilemesi gerekiyor. Örneğin; haber nitelikli yazılarda başlığın haber niteliğine uygun olması çok önemlidir. Bu gibi huşulara uyu sağlayan çalışmalar Seo uyumlu olmakta birlikte okuyucuyu kendisine çekere arama motorlarında ilk sıralarda yerini alabilir.

Açıklama

Açıklama kısmına kişini yaptığı işi anahtar kelime olarak belirleyip girmesi büyük bir hata olacaktır. Seo uyumlu çalışmalarda dikkat edilmesi gereken bir diğer huşuda özgünlüktür. Çalışmalarınız hangi konu üzerinde yapacaksanız o kelime üzerinde belirlemeniz yeterli olur. Örnek verecek olursak eğer çalışmalarınız Seo kelimesi ile ilgiliyse anahtar kelimenizi de Seo olarak belirlemeniz yeterli olacaktır.

Gizlilik

Temel Seo ayarlarından birisi de gizliliktir. Genelde eni bir çalışma oluşturduğunu zaman “Arama motorlarında görülebilir” olarak yaparsanız çalışmanız arama motorlarında görülürken çalışmalarınızı “Arama motorlarında görülmez” yaparsanız da çalışmanız arama motorlarında görülmeyecektir. Bu durumu çalışmalarınızın yanındaki “düzenleme kısmında arama motorlarının çalışmalarımı bulmasına izin verilsin ya da izin verilesin sorularının kutucuklarını ”Evet” olarak işaretleyerek “Değişiklikleri kaydet “seçeneğine tıklamanı durumunda gizlilik seçimlerinizi yapabilirsiniz

  Yayınlar, yorumlar ve paylaşımlar

Sosyal medyada çalışmalarınızla ilgili paylaşımlar yaparsanız ancak o zaman ziyaretçi kazanabilirsiniz. Bu husus çok önemli olduğu için en alt kısımdaki Google +paylaş kısmından “Yeni paylaşılan yayın Google + profiliniz otomatik paylaşılsın” linkine “Evet“ seçeneğinin işaretlenmesi yeterli olacaktır.

e-karaman.com

Son Güncelleme: 12.02.2017 20:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol