kent otel
28 Ağustos 2016 Pazar 17:06
USB Belleklerde Nasıl Daha Fazla Yer Açılır?

Merak edilen konulardan biri de USB belleklerde nasıl daha fazla yer açılır konusudur. Yazımızın da ana konusu olan bu konumuz hakkında bilgiler sunacağız. USB belleklerde yer açılması sanıldığının aksine oldukça basittir. Birkaç basit uygulama sayesinde USB belleklerde daha geniş yer açılması söz konusu olabilmektedir. Peki bu işlemi nasıl gerçekleştirebilir dilerseniz bu sorumuza hemen cevaplar sunalım.

USB Belleklerde Yer Açabilmeniz İçin Yapmanız Gerekenler

USB belleklerde daha fazla yer açmak için yapmanız gereken tek şey USB bellek sıkıştırma işlemidir. Bu basit işlemi başardığınız takdirde USB belleğinizde daha fazla yer açabilirsiniz.

  1. USB Bellek Sıkıştırma İşlemleri
  • İlk olarak USB belleği ekrana takılmalı ve hemen sonrasında "bilgisayarım" kısmı üzerinden belleğe ulaşılması gerekmektedir.
  • Bellekte bulunan tüm dosyaların yedeklenmesi ile birlikte USB belleğe sağ tıklanarak "şekillendirme" işlemi yapılmalıdır.
  • Bu işlem sonrasında ise tekrar sağ tıklanarak "özellikler" kısmı açılmalı ve burada bulunan "disk alanından kazanmak için bu diski sıkıştır" kutusu işaretlenmelidir.

Görüldüğü üzere USB belleklerde daha fazla yer açılabilmesi için birkaç basit uygulamayı hayata geçirmeniz yeterlidir. Bununla birlikte USB belleklerde daha fazla yer açma konusunda herhangi bir zorluk yaşarsanız uygulama hakkında bilgisi bulunan başka bir kullanıcıdan destek almanızda fayda bulunmaktadır. Zira USB belleğinizin ve cihazınızın zarar görmemesi açısından bu önemli ayrıntıya özen göstermenizde faydalar bulunmaktadır. USB belleklerde daha fazla yer açılması konusunda birçok internet sitelerinde oldukça karmaşık bilgiler sunulmaktadır. Dolaysıyla kafanızın karışmaması açısından yazımızda bu konu hakkında daha özetleyici bilgiler sunduk. Umarız bu anlamda faydalı olabilmişizdir.

e-karaman.com

Son Güncelleme: 28.08.2016 17:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol